.
.
.

استقبال سعودی از اقدام آمریکا در قرار دادن حوثی‌‌ها در فهرست«سازمان‌‌های تروریستی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه سعودی شامگاه دوشنبه 11 ژانویه 2021 اعلام کرد این پادشاهی از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی سعودی درج گروه شبه‌نظامی حوثی در فهرست «سازمان‌های تروریستی» و قرار دادن نام رهبران این گروه شبه نظامی در لیست‌های تروریسم را گامی هماهنگ با خواسته‌های دولت قانونی یمن جهت حد گذاشتن برای تعدی‌های این گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران دانست.

وزارت خارجه سعودی همچنین قردادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی را در راستای جلوگیری از خطرهای حقیقی آنها در وخیم‌تر کردن اوضاع انسانی مردم یمن و ممانعت از ادامه تهدیدهای آنها علیه امنیت و صلح بین‌المللی و اقتصاد جهان عنوان کرد.

وزارت خارجه سعودی نیز ابراز امیدواری کرد که سازمان تروریستی قلمداد کردن حوثی‌ها منجر به حد گذاشتن برای اقدامات شبه‌نظامیان تروریست حوثی و حامیان آن شود.

این وزارت خانه افزود که این اقدام واشنگتن می‌تواند خطر آن گروه شبه‌نظامی را غیر فعال و مانع از ارسال موشک‌های بالستیک و پهپادهای پیشرفته و تامین مالی عملیات‌های جنگی آن در هدف قرار دادن مردم یمن و تهدید علیه کشتیرانی بین‌المللی و کشورهای همسایه شود.

وزارت خارجه سعودی همچنین اقدام آمریکا در تروریستی خواندن گروه شبه‌نظامی حوثی را در راستای حمایت از تلاش‌های سیاسی کنونی و روند به موفقیت رساندن آن دانسته که رهبران گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران را به طور جدی به بازگشت به سر میز رایزنی‌های سیاسی مجبور خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و پیشنهادهای او برای پایان دادن به بحران این کشور و دستیابی به راهکار سیاسی فراگیر بر اساس مرجع‌های سه‌گانه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم