.
.
.

ابتلای گوریل‌های باغ‌وحش سان‌دیگو کالیفرنیا به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی مقامات در آمریکا اعلام کردند که حداقل دو گوریل در باغ‌وحش سان‌دیگو کالیفرنیا به ویروس کرونا مبتلا شدند و این نخستین نمونه شناخته شده انتقال کرونا به میمون‌های بزرگ است.

بر اساس گزارش «ای اف پی»، فرماندار گاوین نیوزوم در این باره گفت: «هفته گذشته این دو پستاندار شروع به سرفه كردند و آزمایش Covid-19 آنها مثبت شد، در حالیكه تنها یك سوم علائم کرونا را نشان داده بودند».

او افزود: «احتمال دارد که آنها از یکی از کارکنان باغ‌وحش که ناقل ویروس بوده اما علامتی نشان نداده، مبتلا شده باشند، اگرچه هنوز این مورد تایید نشده است».

لیزا پیترسون مدیر اجرایی این باغ‌وحش مشهور، در بیانیه‌ای گفت: «به غیر از سرفه و آبریزش بینی که گوریل‌های مبتلا به کرونا دارند، حالشان خوب است، گوریل‌ها در کنار هم قرنطینه شده و مشغول خوردن و نوشیدن هستند. ما به بهبودی کامل آنها امیدواریم».

گوریل‌ها به میزان 98 درصد با انسان‌ها، DNA مشترک دارند و مطالعات نشان داده که برخی از پستانداران به غیر از انسان، مستعد ابتلا به عفونت Covid-19 هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا گوریل‌ها واکنش جدی نسبت به بیماری که منجر به کشته شدن 1.94 میلیون انسان شده است یا سایر افراد دیگر نیز آلوده شده‌اند.
پارکِ سافاری باغ‌وحش سن‌دیگو، جایی که گوریل‌ها در آن نگهداری می‌شوند، از اوائل ماه دسامبر به دلیل شروع موج کرونا در جنوب کالیفرنیا، به روی بازدیدکنندگان بسته شده بود.

یک مسئول در باغ‌وحش گفت: «همه کارگران موظفند هنگام نزدیک بودن به گوریل‌ها، از وسایل حفاظت فردی در برابر کرونا، مانند ماسک استفاده کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم