یک پلیس در درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در شهر الناصریه عراق کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبکه السومریه عراق به نقل از منابع امنیتی گفت که در جریان تظاهرات مردمی در شهر الناصریه یک پلیس کشته و چندین نفر ازتظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی زخمی شدند.

این منبع امنیتی ضمن اشاره به درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در میدان الحبوبی شهر الناصریه افزود که در جریان این درگیری‌ها چندین نفر از دو طرف زخمی شده که به نزدیکترین بیمارستان‌ها انتقال داده شدند.

رسانه‌های محلی اظهار داشتند در پی اعتراضات مردمی در روز جمعه، نیروهای امنیتی راه‌های منتهی به میدان الحبوبی را بستند اما معترضان مجددا روز شنبه وارد این میدان شدند.

این تظاهرات در واکنش به موج جدید دستگیری فعالان مدنی از میدان الحبوبی الناصریه مرکز استان ذی‌قار آغاز شد. نیروهای امنیتی برای متفرق‌کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و بمب‌های دودزا استفاده کردند.

قابل یادآوری است سال گذشته و در جریان اعتراضات سراسری عراق، استان ذی‌قار بویژه میدان الحبوبی شهر الناصریه کانون اعتراضات مردمی بوده و این میدان شاهد کشته و زخمی‌شدن صدها نفر با شلیک مستقیم و کاربرد گاز‌اشک آور بوده است.

به‌رغم وعده‌های دولت در پیگیری و بازداشت مرتکبان کشتار مردم و فعالان حاضر در اعتراضات اکتبر 2019 معروف به «انقلاب تشرین»، تاکنون هیچ کس از سوی نهادهای امنیتی و انتظامی بازداشت نشده است.

پیشتر نیز در 25 دسامبر گذشته هزاران نفر از شهروندان الناصریه در اعتراض به عدم تحقق وعده‌های دولت و به دلیل جمع‌آوری چادر نمادین معترضان در میدان الحبوبی تظاهرات کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم