محورهای ده‌گانه برنامه‌های مالیاتی جو بایدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جو بایدن رئیس‌جمهوری جدید ایالات متحده در روز 20 ژانویه 2020 قدرت را از دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری فعلی این کشور تحویل خواهد گرفت. او برنامه‌های اقتصادی متعددی در پیش دارد که محورهای ده‌گانه برنامه‌های مالیاتی از مهم‌ترین آنها است و پیش‌بینی می‌شود که تاثیرات زیادی روی همه اقتصاد این کشور گذاشته و در سال‌های آینده درآمدهای زیادی برای آمریکا داشته باشد.

کمیته فدرال بودجه که مسئولیت بررسی موضوع بودجه و موضوعات مالی را بر عهده دارد، اعلام کرد برنامه‌های مالیاتی بایدن طی یک دهه آینده بین 3.35 تریلیون تا 3.67 تریلیون دلار معادل 1.3 درصد تا 1.4 درصد تولید ناخالص ملی آمریکا درآمد در پی داشته باشد.

این کمیته در ادامه توضیح داد: «برنامه‌های مالیاتی بایدن بسیار پیشرو هستند و باعث افزایش مالیات یک درصد افراد با سطح درآمد خالص 13 درصد تا 18 درصدی است و مالیات غیرمستقیم بیشتر گروه‌های دیگر را تا سطح 0.2% تا 0.6% افزایش می‌دهد.»

بایدن در کوران تبلیغات انتخاباتی‌اش هم گفت: «مالیات هر کس که بیش از 400 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد، را افزایش می‌دهم. ثروتمندان باید سهم عادلانه‌ای بپردازند. شرکت‌ها هم باید عادلانه مالیات بپردازند. در واقع شرکت‌هایی وجود دارد که یک میلیارد دلار درآمد دارند و هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.»

براساس اعلام کمیته فدرال بودجه محورهای ده‌گانه برنامه‌های مالیاتی جو بایدن به شرح ذیل است:

1. میانگین بالاتر. برنامه مالیاتی بایدن میانگین درآمد خالص افراد و دارندگان سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت را افزایش داده و به سطح 39.6 درصد می‌رساند. این بالاترین سطح درآمد پیش از کاهش مالیات بود. بایدن همچنین گفته که مالیات افراد با درآمد بیش از 400 هزار دلار در سال را افزایش می‌دهد.

2. تخفیف‌های گسترده. جو بایدن اعلام کرده که مزایای مالیاتی و تخفیف‌های گسترده‌ای تا سطح 28 درصد برای افراد پردرآمد در نظر خواهد گرفت.

3. مالیات بر سرمایه‌گذاری‌های طولانی‌مدت. افراد دارای پردرآمد براساس برنامه مالیاتی بایدن مالیات بیشتری برای سرمایه خود خواهند پرداخت.

4. افزایش مالیات تامین اجتماعی افراد پردرآمد. براساس قانون مالیاتی فعلی هزینه تامین اجتماعی برای 137 هزار و 700 دلار سالیانه اول، 12.4% است. 6.2 درصد حقوق کارمندان برای بیمه تامین اجتماعی آنها کسر می‌شود. براساس برنامه بایدن هزینه‌های تامین اجتماعی به 12.4 برای افراد با درآمد بیش از 400 هزار دلار در سال باز‌می‌گردد.

5. لغو افزایش مالیات بر ارث. براساس قانون فعلی مالیات بر ارث افراد براساس قیمت میراث در زمان مرگ متوفی محاسبه می‌شود لذا اگر افراد تصمیم به فروش میراث برای دستیابی به سرمایه بگیرند، تنها مالیات سود افزایش سرمایه پس از مرگ فرد را می‌پردازند.

6. لغو بخشش مالیات بر مسکن. براساس برنامه بایدن بخشش مالیاتی 25 هزار دلار بر اجاره لغو می‌شود.

7. افزایش کمک به کودکان و سرپرستان.

8. وام‌های جدید برای خرید و اجاره خانه. افرادی که برای اولین بار خانه می‌خرند تا 15 هزار دلار وام مالیاتی دریافت می‌کنند.

9. تغییرات مالیاتی مرتبط با انرژی سبز. این برنامه قصد دارد مشوق‌های جدیدی در نظر بگیرد تا تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد.

10. ثابت نگاه داشتن میانگین مالیات بر درآمد شرکت‌ها تا سطح 21 درصد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید