واشنگتن قصد دارد حوثی‌ها را به عنوان سازمانی تروریستی اعلام کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرگزاری رویترز دوشنبه 11 ژانویه 2021 گزارش داد ایالات متحده آمریکا قصد آن دارد تا شبه‌نظامیان حوثی را سازمان تروریستی خارجی قلمداد کند.

به گزارش این خبرگزاری سه منبع مطلع گفتند که ایالات متحده آمریکا قصد دارد شبه‌نظامیان حوثی یمن را سازمان تروریستی خارجی قلمداد کند.

Advertisement

شایان ذکر است معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن پنج‌شنبه گذشته ضمن هشدار درباره جنایت‌های کشتار جمعی که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه اهالی روستای الحیمه در استان تعز مرتکب شده‌اند، این هجوم وحشیانه شبه‌نظامیان حوثی علیه مردم روستای الحمیه که منجر به کشته‌شدن ده‌ها نفر شده را محکوم کرد.

الاریانی با به اشتراک گذاشتن ویدیوی هجوم حوثی‌ها در توییتر نوشت: «ما حمله وحشیانه حوثی‌های مورد حمایت ایران به مردم روستای الحمیه در منطقه التعزیه واقع در استان تعز و گلوله‌باران منازل و زمین‌های کشاورزی آنها با سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین که منجر به کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نفر شده را به‌شدت محکوم می‌کنیم».

شبه نظامیان حوثی از اواخر هفته گذشته اقدام به یورش به روستای الحیمه در شمال استان تعز کرده و پس از محاصره 4 روزه آن با 60 خودرو، تانک، توپخانه‌های متوسط و زره‌پوش‌های نظامی وارد روستا شدند.

الاریانی در سلسله توئیت‌هایی گفت که اطلاعات وارده از روستای الحیمه که تحت محاصره شدید شبه‌نظامیان حوثی است حاکی است که شبه‌نظامیان حوثی به همه منازل یورش برده و 13 منزل را منهدم کرده و 3 منزل دیگر را به آتش کشیدند.

الاریانی در همین راستا ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد شبه‌نظامیان حوثی پس از کشتن غیرنظامیان اجساد آنها را مثله می‌کنند.

الاریانی گفت که در سایه سکوت جامعه بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری که از پایبندی به مسئولیت‌های قانونی، انسانی‌ و اخلاقی‌شان برای حد گذاشتن برای جنایت‌های حوثی و توقف خونریزی در یمن طفره می‌روند، شبه‌نظامیان حوثی این جنایت‌ها و نقض‌ها را در حالی مرتکب می‌شوند که هولناک‌تر از اقدامات «گروه‌های تروریستی» است.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین خواستار حمایت جامعه بین‌المللی از تلاش‌های دولت و ملت یمن برای بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور و اقدام فوری برای قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در «لیست‌های تروریسم» شد.

این در حالی است که تعداد قربانیان حمله شبه‌نظامیان حوثی به منطقه الحیمه در شمال استان تعز در جنوب غربی یمن به 10 تن کشته و 31 نفر زخمی افزایش یافت که اغلب آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

مرکز حقوق بشر تعز یکشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی 144 شهروند و از جمله آنها 13 کودک را به گروگان گرفته‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی در راستای این یورش به 109 دستگاه منزل هجوم برده و 19 منزل را منهدم کردند و در این رستا در نتیجه گلوله‌باران و یورش مسلحانه با تانک و تجهیزات زرهی به منازل دیگری نیز آسیب رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم