زیباکلام : میلیون‌ها ایرانی آرزوی پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را داشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به مصاحبه فائزه رفسنجانی که گفته بود به عنوان یک ایرانی دلش می‌خواست ترامپ پیروز انتخابات شود تا در اثر فشاری که می‌آورد ایران را مجبور به تغییر سیاست‌های خود کند، تاکید کرد که این سخن فائزه رفسنجانی «احساس میلیون‌ها تن از هموطنانش را منعکس ساخت که هیچ نوری و روزنه امیدی در انتهای تونل سیاه سیاسی کشورشان نمی‌بینند».

صادق زیباکلام، فعال اصلاح‌طلب در صفحات مجازی خود با اشاره به مصاحبه اخیر فائزه رفسنجانی ضمن دفاع از اظهارنظر این نماینده سابق مجلس ایران، نوشت: «‏بسیاری از به اصطلاح مردان، تیغ برداشته و به سمت بانو ‎فائزه هاشمی نشانه رفته‌اند. در حالیکه او صادقانه احساس میلیون‌ها تن از هموطنانش را منعکس ساخت که هیچ نوری و روزنه امیدی در انتهای تونل سیاه سیاسی کشورشان نمی بینند و به غلط یا درست امیدوارند فشار ترامپ شاید سبب فرجی شود».

او در ادامه تصریح کرد: «فراموش نکرده‌ایم که چگونه میلیون‌ها ایرانی، خیلی مشتاق‌تر از خود آمریکایی‌ها چشم به انتخابات آمریکا دوخته بودند».

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در 3 نوامبر 2020 برگزار و با پیروزی نامزدهای حزب دموکرات، جو بایدن و کاملا هریس، به پایان رسید.

علی‌رغم تحریم‌های سنگین آمریکا علیه ایران که در دوران ترامپ به اوج خود رسید و موجب شد صادرات نفت ایران به صفر برسد، برخی نظرسنجی‌های انجام شده در ایران نشان می‌داد که اکثر شهروندان این کشور تمایل داشتند ترامپ پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شود.

شکاف بین مردم و حکومت ایران اخیرا بیش از هر زمان دیگری افزایش پیدا کرده است، به ویژه پس از سرکوب خونین اعتراضات آبان 98 که جرقه آن هنگام گرانی بنزین خورد و با شعارهای ساختارشکنانه ضد حکومت و نظام ولایت فقیه همراه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید