امرالله صالح: نزدیک به 500 بلند منزل در کابل جریمه مالی خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه 11 ژانویه 2021 اعلام کرد، نزدیک به 500 بلند منزل در شهر کابل پایتخت این کشور جریمه مالی خواهند شد.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت: «تا اکنون ما توانسته‌ایم نزدیک به پنجصد بلند منزل را در شهر کابل موقعیت یابی، عکاسی و از دید جریمه و تخلف تخمین نماییم. این دوسیه‌ها یک دید تقریبی برای چه باید کرد ارایه می‌دهد. البته آنچه انجام یافته است ممکن اصلاح شدنی نباشد اما آنچه می‌شود باید اصلاح شده باشد».

صالح اضافه کرد: «مطالعه بلند منزل‌ها از دید زلزله بی‌نهایت مهم و حیاتی است. بلند منزل‌هایی که اکنون ساخته شده اند باید تصدیق مقاومت بر زلزله را بدست آرند و ما به عنوان دولت بتوانیم دین و مسوولیت خویش را در برابر مردم ادا کنیم».

امرالله صالح اظهار کرد: «مثال‌های زیادی در دنیا از رشد بی‌رویه شهرها که بعدن دچار فاجعه شده اند وجود دارد. امید است که به حرف انجنیران(مهندسان) گوش دهید نه باشی‌ها. امید است صبر کنید و نسازد. اگر می‌سازید آماده پرداخت کمرشکن باشید».

شایان ذکر است که امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را نیز به عهده دارد که او در برخی از جاهای این شهر اصلاحات را شروع کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم