فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیویی از بمباران یک دهکده توسط حوثی‌ها

  وزیر اطلاع‌رسانی یمن: این یک جنایت جنگی است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن هجوم وحشیانه شبه‌نظامیان حوثی علیه مردم روستای الحمیه در منطقه التعزیه در استان تعز که منجر به کشته‌شدن ده‌ها نفر شد را محکوم کرد.

  الاریانی روز پنج‌شنبه با به اشتراک گذاشتن ویدیوی هجوم حوثی‌ها در توییتر نوشت: «ما حمله وحشیانه حوثی‌های مورد حمایت ایران به مردم روستای الحمیه در منطقه التعزیه واقع در استان تعز و گلوله‌باران منازل و زمین‌های کشاورزی آنها با سلاح‌های سنگین که منجر به کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نفر شد را به‌شدت محکوم می‌کنیم».

  گلوله‌باران و غارت اموال

  وی همچنین تأکید کرد که «کشتار و آزار و شکنجه مردم روستای الحیمه توسط حوثی‌ها و گلوله‌باران منازل و غارت اموال آنها همچنین سه سال محاصره وحشیانه منطقه نشانگر مجازات جمعی و جنایت جنگی علیه مردمی است که حاضر به تسلیم شدن در برابر این شبه‌نظامیان نشده‌اند».

  افزون بر آن جامعه جهانی، سازمان ملل و مارتین گریفیتس فرستاده ویژه امور یمن خواستار محکومیت اقدامات تروریستی حوثی‌ها شده و خواستار تحت فشار قراردادن این گروه برای توقف جنایت علیه مردم روستای الحیمه و رفع محاصره این روستا و آزادی فوری تمام ربوده شدگان شدند.

  خبرگزاری رسمی یمن به نقل از منابع محلی روز گذشته اظهار داشت که شبه‌نظامیان حوثی به 18 خانه از شهروندان در الحیمه یورش بردند و دو منزل را منفجر کردند.

  رسانه‌های محلی نیز گزارش دادند که یک روز پس از درگیری میان مردم روستای الحیمه و شبه‌نظامیان حوثی که به دنبال سربازگیری اجباری از میان مردم روستا بودند، با سلاح‌های سنگین و متوسط به الحیمه هجوم آوردند که منجر به کشته و مجروح‌شدن ده‌ها غیرنظامی شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران