فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رونمایی نیروی دریایی سپاه پاسداران از «پایگاه موشکی» در سواحل خلیج

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پس از تصمیم مقامات آمریکایی بر ماندن ناو هواپیمابر آمریکایی «یو‌اس‌اس نیمیتز» در خلیج، نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران از «پایگاه موشکی» خود رونمایی کرد. رونمایی از این پایگاه موشکی در سواحل خلیج، بدون حضور اصحاب رسانه انجام ‌شده است.

  سلامی فرمانده کل سپاه ایران جمعه 8 ژانویه، در مراسم رونمایی از پایگاه موشکی گفت: هدف ما قوی‌تر شدن است.

  به گزارش افکار نیوز، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، معتقد است که «دشمنان ایران» فقط منطق قدرت را می‌پذیرند، بر همین اساس راهی جز تقویت قدرت ایران نیست.

  در این گزارش عنوان ‌شده این مراسم «بدون حضور رسانه‌ها» برگزار شده است.

  سلامی افزود: آنچه امروز در این مجموعه هست یکی از چندین تأسیسات نگه‌دارنده موشک‌های راهبردی نیروی دریایی سپاه است که در آن، ستونی از موشک‌ها و سیستم‌های پرتاب آن‌ها وجود دارد.

  وی اطلاعات دقیقی در مورد اندازه و حجم این موشک‌ها نداد و افزود: طول این ستون‌ها کیلومترها ادامه دارد و تعداد زیادی از این مجموعه‌ها در نیروی دریایی سپاه وجود دارد.

  سرلشکر سلامی مدعی شد که «این موشک‌ها با برد صدها کیلومتر، نقطه‌زن و دقیق، باقدرت تخریب بسیار بالا و قادر به عبور از تجهیزات جنگ الکترونیک دشمن می‌باشند.»

  بر اساس این گزارش نیروی دریایی سپاه ایران ادعا دارد در سطح سامانه‌های اطلاعاتی کشف اهداف و سیستم‌های جستجوگر و همچنین سامانه‌های راداری متصل به سیستم موشکی، پیشرفت داشته‌اند.

  وی بر این ادعاست که، موشک‌های نیروی دریایی سپاه ایران جزء پیشرفته‌ترین موشک‌هایی است که در عرصه نبردهای ساحل به دریا، سطح به سطح، هوا به دریا، دریا به هوا در رده بهترین موشک‌های جهان است.

  آمریکا و کشورهای غربی سال‌هاست که سامانه موشکی ایران را تهدیدی در خاورمیانه و آن را مخالف امنیت و صلح می‌داند. برخی از رسانه‌های غربی عنوان کرده‌اند سامانه‌های موشکی ایران برای تهدید کشور «اسرائیل» می‌باشد اما ایران ادعا دارد هدف از داشتن این سامانه‌ها فقط جنبه دفاعی است و تهدیدی نمی‌باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران