فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آماده‌باش گارد ملی در واشینگتن تا روز تحلیف جو بایدن

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به‌رغم بازگشت زندگی عادی به واشینگتن پس از یک شب پر فراز و نشیب که شاهد هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا و شکستن پنجره‌های آن ساختمان بود، یک مقام پنتاگون تأیید کرد که گارد ملی تا 20 ژانویه روز تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب درحالت آماده‌باش باقی خواهد ماند.

  این مقام به نقل از آسوشیتدپرس به شرط ناشناس ماندن نامش گفت که وزارت دفاع هنگام شورش خونین پایتخت به‌طور رسمی درخواست اعزام 6200 پرسنل گارد ملی از شش ایالت واقع در شمال شرقی کشور برای کمک به پلیس کنگره کرده بود.

  وی اظهار داشت که کریستوفر میللر سرپرست وزارت دفاع دستور آماده‌باش نیروهای گارد ملی از ویرجینیا، پنسیلوانیا، نیویورک، نیوجرسی، دلاویر و مریلند را برای 30 روز امضا کرد.

  غیر مسلح

  در همین زمینه یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت هدف از این اقدام محافظت از ساختمان کاپیتال و مناطق اطراف آن در هنگام تحلیف جو بایدن است که پیشتر کنگره با 306 رای الکترال وی را به ریاست‌جمهوری آمریکا برگزیده بود.

  این مقام مسئول اظهار داشت که نیروهای گارد ملی مسلح نخواهند بود، آنها تنها لباس‌های ضد گلوله می‌پوشند و به وسایل ضد شورش مجهز خواهند بود.

  این تصمیم پس از آن گرفته شد که جمع زیادی از معترضان خشمگین که برخی از آنها مسلح بودند وارد ساختمان کنگره شدند وقانونگذاران را مجبور کردند روند تأیید ریاست‌جمهوری جو بایدن را متوقف کرده و پنهان شوند.

  ناآرامی‌ها منجر به کشته‌شدن چهار نفر از جمله یک زن شد که توسط تیراندازی پلیس جان خود را از دست داد.

  با این حال پس از ساعت‌ها درگیری و هرج و مرج، مجدداً آرامش به ساختمان کنگره بازگشت و نمایندگان به تأیید انتخابات و ریاست‌جمهوری جو بایدن رای مثبت دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران