انتقاد روزنامه کیهان از رئیس جمهوری ایران: آقای روحانی توبه گرگ مرگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه «کیهان»؛ یکی از نشریات بسیار نزدیک به علی خامنه‌ای رهبر ایران، در شماره روز پنجشنبه 7 ژانویه طی مقاله‌ای با انتقاد شدید از سخنان رئیس‌جمهوری این کشور نوشت، آقای روحانی «توبه گرگ مرگ است.

حسین شریعتمداری سردبیر این روزنامه در مقاله‌ای با انتقاد شدید از روحانی نوشت:«روحانی ادعا می‌کنند که حقوقدان هستند ولی کاش توضیح می‌دادند که آنچه در تمثیل یادشده آورده و نتیجه‌ای که از آن گرفته‌اند در کدام نظام حقوقی دنیا قابل‌ قبول و پذیرفته‌شده است»؟!

Advertisement

نماینده خامنه‌ای در کیهان در قالب یادداشتی تحت عنوان «آقای روحانی! توبه گرگ مرگ است» با اشاره به اظهارات روحانی، از سخنان اخیر رئیس‌جمهوری ایران انتقاد کرده است.

در این مقاله آمده است، :«تمثیل دیروز آقای روحانی و نتیجه‌ای که از مقایسه آن با جنایات آمریکا گرفته‌اند (قیاس مع‌الفارق‌) با عرض پوزش به‌اندازه‌ای «ابتدایی و دم‌دستی» است که حتی کسانی که از علم حقوق چیزی سر درنمی‌آورند نیز به‌ آسانی از «بی‌پایه وبی اساس بودن» آن باخبرند!».

شریعتمداری ضمن تأکید بر مدرک تحصیلی روحانی که در رشته حقوق است گفت:«نمی‌توان باور کرد که ایشان (روحانی) به‌عنوان یک شخصیت حقوق آموخته، از بی‌اساس بودن قیاس خود بی‌خبر بوده باشند! بنابراین، سؤال این است که چه اصرار عجیبی دارند آمریکا را از جنایات بی‌شماری که مرتکب شده و می‌شود تبرئه کنند؟!».

شریعتمداری در پاسخ به اظهارات روحانی نوشت: «کسی که شیشه‌ها را می‌شکند، حتی اگر توبه هم بکند، باید اولاً خسارت‌هایی را که به بار آورده، جبران کند و ثانیاً؛ به جرم قانون‌شکنی محاکمه و مجازات شود. ازاین‌روی و بر اساس تمامی قوانین حقوقی و کیفری موردقبول در همه سیستم‌های حقوقی جهان، آمریکا حتی اگر توبه هم بکند».

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران روز گذشته 6 ژانویه در جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا گفته بود: «آمریکا دیگر شیشه شکستن را رها کرده است، توبه کرده و می‌خواهد در مسیر قانون حرکت کند و به تعهداتش عمل کند و از ما سؤال کند، ما می‌گوییم اگر شما به تعهدات خود عمل کنید ما نیز به همه تعهدات خود عمل می‌کنیم و اگر به تعهدات خود عمل نکنید ما در برابر شما سر خم نمی‌کنیم. شما اگر به تعهدات خود عمل کنید منتی بر سر ما ندارید، یک کار خلاف قانون را تاکنون انجام می‌داده‌اید و از کار خلاف قانون خود پشیمان شده و دست برداشته‌اید و فهمیده‌اید که اشتباه کرده‌اید».

حسن روحانی در ادامه سخنانش تصریح کرده است که «آدمی که در کوچه ظلم می‌کند و با سنگ شیشه‌ها را می‌شکند اگر در یک‌ لحظه عاقل شد و گفت من از این به بعد نمی‌خواهم شیشه‌ها را بشکنم ما نباید استقبال کنیم؟ ما استقبال می‌کنیم و هر زمان که این انسان خُل که شیشه‌ها را می‌شکست، بگوید عاقل شده‌ام و دیگر نمی‌خواهم شیشه‌ها را بشکنم ما استقبال می‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم