کاهش قیمت دلار در بازار ایران پس از رویدادهای پیرامون کنگره آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع رسانه‌ای ایران روز پنجشنبه 7 ژانویه گزارش دادند که در پی انتشار اخبار اعتراضات و خشونت در پیرامون کنگره آمریکا، قیمت دلار در ایران روند کاهشی پیدا کرد.

آخرین قیمت معامله‌شده دلار امریکا در بازارهای غیر رسمی ایران 21 هزار تومان معامله‌شده است که نسبت به‌روز گذشته در همین ساعت4 هزار تومان کاهش داشته است.

Advertisement

بر اساس رسانه‌های اقتصادی ایرانی ،پنجشنبه 7 ژانویه نرخ دلار با افت 16 درصدی دلار داشته است. این در حالی است که نرخ رسمی دلار تغییر چندانی نداشته و با کاهش 4درصدی روند نزولی را طی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک تحلیل‌گر اقتصادی از احتمال سقوط نرخ ارز تا زیر 21 هزار تومان نیز خبر داد و گفت:گرچه در حال حاضر دلالان بازار نرخ ارز در بازارها غیررسمی از کاهش قیمت دلار ناراضی هستند وسعی دارند شیب کاهش نرخ ارز را کمتر نمایند.

طی چند روز گذشته قیمت دلار با ایجاد تنشی که در خلیج ایجادشده بود بالا گرفت و اغلب دلالان که احتمال افزایش قیمت دلار را پیش‌بینی کرده بودند ذخیره دلاری خود را افزایش دادند. اما وقایع شب گذشته در کنگره آمریکا افت بالایی را در بازار غیررسمی دلار رقم زد، این روند نزولی همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم