.
.
.

پس از توئیتر و فیسبوک، اینستاگرام و اسنپ‌چت نیز ترامپ را در محاصره قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های اجتماعی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را به دلیل تشویق به خشونت در روز چهارشنبه شب 6 ژانویه در پیرامون ساختمان کاپیتال در واشینگتن دی‌سی در حلقه محاصره خود گرفتند.

پس از توییتر و فیس بوک، رئیس پلتفرم اینستاگرام نیز پنج‌شنبه 7 ژانویه اعلام کرد که حساب کاربری ترامپ را به مدت 24 ساعت به حالت تعلیق درمی‌آورد.

آدام موسیری تأکید کرد که حساب اینستاگرام ترامپ متعلق به فیس بوک، برای یک روز کامل بسته خواهد شد.

به نوبه خود پلتفرم «اسنپ چت» نیز تصریح کرد که حساب کاربری ترامپ را به‌طور موقت به حالت تعلیق درخواهد آورد.

محاصره ترامپ

پس از اینکه توییتر به دلیل میلیون‌ها دنبال کننده، برنده‌ترین سلاح ترامپ در برقراری ارتباط با طرفدارانش بود، اکنون صرفاً ابزارهای سنتی ارتباطی برای او باقی مانده تا بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

فیس‌بوک پیش از این اعلام کرد که مانع از ارسال پست‌های ترامپ به مدت 24 ساعت در این شبکه اجتماعی شده و کامنت‌هایی که او قبلاً ارسال کرده بود را حذف کرد زیرا ترامپ غیرمستقیم منجر به ترغیب طرفداران خود برای ورود به ساختمان کاپیتال شد، هر چند که او در مرحله بعدی از طرفداران خود خواست به خانه‌هایشان بازگردند.

این شبکه اجتماعی پیشتر ویدیویی را حذف کرده بود که ساعاتی پس از شروع حمله منتشر شد و در آن ترامپ از معترضین خواست که به خانه‌های خود برگردند اما وی گفت: «انتخابات از ما دزدیده شد.»

این شرکت همچنین پیامی را حذف کرد که ترامپ از طرفداران خود می‌خواست این روز را برای همیشه به یاد داشته باشند.

هشدار توئیتر نسبت به ممنوعیت دائمی

پلتفرم توییتر، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی رئیس‌جمهوری نیزپس از حذف سه توییت و یک ویدئو، که آن را نقض جدی سیاست‌های خود می‌داند، حساب کاربری او را به مدت 12 ساعت به حالت تعلیق درآورده و تهدید به ممنوعیت دائمی کرد.

علاوه بر این، جی روزن معاون رئیس بخش «درستی کار» این شرکت، گفت: «ما ویدیو را حذف کردیم زیرا معتقدیم که این فیلم به جای کاهش خشونت به خطرات خشونت مداوم دامن می‌زند.»

نکته قابل توجه این است که جلوگیری از نشر مطالب ترامپ به مدت یک روز، یکی دیگر از بحران سازی‌های فیس‌بوک است که مقامات آن، بیشتر دوران ریاست‌جمهوری ترامپ را صرف تلاش برای جلوگیری از اجرای قوانین آن در مورد ترامپ کرده‌اند.

مقامات فیس‌بوک در بیانیه قبلی گفته بودند که از خشونت‌ورزی در ساختمان کاپیتال به وحشت افتاده و به عنوان موارد اضطراری با این حوادث تعامل دارند.

این شرکت همچنین در بیانیه‌ای افزود که در حال بررسی طیف وسیعی از پست‌ها از جمله پست‌های با محتوای ستایش از گروه‌هایی است که به ساختمان کاپیتال حمله کرده و دعوت به حضور در اعتراض هاست که درعمل به شکستن محدودیت منع رفت و آمد در پایتخت منجر شده و در تلاش برای پاسخ خشونت‌آمیز در روزهای آینده است.

علاوه بر این، فیس‌بوک محدودیت‌های جدیدی را در مورد برخی فعالیت‌های ویژگی گروه خود، اعلام کرد، از جمله غیرفعال کردن خودکار نظرات از طریق پست‌هایی که نفرت پراکنی یا اعمال خشونت را تشویق می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم