.
.
.

علت جهش ناگهانی بیت کوین به 37هزار دلار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قیمت بیت کوین در روز پنج‌شنبه 7 ژانویه به ناگهان و برای اولین بار از زمان ظهور این رمز ارز در 12 سال پیش، به 37 هزار دلار رسید.

یک روز پیش از این جهش بزرگ، محبوب‌ترین ارز دیجیتال با افزایش 10 درصدی ظرف 12 ساعت در چهارشنبه 6 ژانویه به بیش از 35 هزار دلار رسید.

طی هفته گذشته مشاهده شد که هرچه قیمت «بیت کوین» در پلتفرم «کوین بیس» بالاتر باشد، افزایش‌های قابل توجه دیگری نیز به دنبال آن صورت می‌گیرد.

کوین بیس چه تأثیری در افزایش قیمت بیت کوین دارد؟

این بدان معنی است که خریداران در این پلتفرم زمانیکه نرخ بیت کوین افزایش می‌یابد، به شکلی جنون‌آمیز به دنبال خرید بیت کوین هستند که تقاضای خریداران برای ارز دیجیتال در همه جای دنیا را افزایش داده و در نتیجه آن افزایش سریع قیمت، رخ می‌دهد.

سیاست عرضه و تقاضا

اگرچه ابر ثروتمندان، معمولاً «بیت کوین» را از طریق «گرای اسکیل بیت کوین تراست» و بورس «سی ام ایی بی تی سی» خریداری می‌کنند، اما انباشت گسترده بیت کوین در «مایکرو استراتژی» و «کوین بیس» نشان می‌دهد که سرمایه گذاران عمده، هنوز می‌توانند ارز دیجیتال را از پلتفرم کوین بیس خریداری کنند.

زمان ظهور پاداش در کوین بیس با توجه به فشار فروش در حال ظهور از آسیا، بسیار مهم است. در تاریخ 5 ژانویه، داده‌ها نشان داد که «نهنگ‌های» کره جنوبی، 60 میلیون دلار در «بیتهام» سپرده گذاری کرده‌اند که بزرگترین صرافی رمز ارز در کره جنوبی و یکی از معدود صرافی‌هایی است که می‌تواند از پس این گونه تقاضاهای کلان برآید.

با توجه به جهش ناگهانی قیمت بیت کوین و علی‌رغم سپرده‌گذاری کلان در «بیت هام»، این امکان وجود دارد که خریداران در ایالات متحده، عملکرد بهتری نسبت به فروشندگان در آسیا داشته باشند.

سطوح بی‌سابقه

از طرف دیگر هنگامی که سطح مشخصی با سفارش انباشته، شکسته می‌شود، ممکن است باعث از بین رفتن یک سری مراکز فروش شده و قیمت بیت کوین را بالاتر ببرد.

قیمت «بیت کوین» که از نظر ارزش بازار در میان رمزارزهای دارای رتبه اول است، از سطح 20 هزار دلار فراتر رفته و از آن زمان به بعد سوار بر موج افزایش بهای ارز دیجیتال به بیش از 800 درصد از بهای نخستین خود رسیده ‌است.

ارزش بازاری بیت کوین در روز چهارشنبه ۶ ژانویه به 655 میلیارد دلار رسید که نشان می‌دهد در تنها 24 ساعت، 68 میلیارد دلار افزایش داشته ‌است.

به گزارش شبکه سی ان بی سی، جی پی مورگان، هدف جسورانه و بلند مدتی را برای بیت کوین تعیین کرد و پیش‌بینی نمود که این رمز ارز با توجه به رقابت با طلا به عنوان ذخیره ارزش، به 146000 دلار برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم