.
.
.

دونالد ترامپ: انتقال قدرت با نظم و بدون مشکل انجام خواهد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از تایید ریاست‌جمهوری جو بایدن از سوی کنگره با 306 رای از مجموع آرای الکترال، دونالد ترامپ اعلام کرد که قدرت در کشور به‌طور مسالمت‌جویانه به جانشین وی منتقل خواهد شد.

ترامپ در پیامی به نقل از دان سکاوینو سخنگوی کاخ سفید در توییتی گفت: «به‌رغم مخالفت من با نتایج انتخابات که واقعیتها نیز آن را تایید می‌کنند، انتقال قدرت در 20 ژانویه منظم و بدون مشکل خواهد بود».

دونالد ترامپ همچنین اظهار داشت که انتقال قدرت به بایدن آغاز مبارزه مجدد برای بزرگ نشان‌دادن آمریکا خواهد بود. با این وجود وی تاکید کرد که انتقال قدرت به بایدن پایان یکی از درخشان‌ترین دوره‌های ریاست جمهوری در تاریخ ایالات متحده خواهد بود.

یک شب پر آشوب

این اظهار نظرها پس از آن صورت می‌گیرد که جمع کثیری از طرفداران ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات، ساختمان تاریخی کنگره آمریکا را اشغال کردند. اما پس از آرام شدن اوضاع قانونگذاران آمریکایی نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرده و جو بایدن رابه عنوان رئیس‌جمهوری برگزیدند.

این ناآرامی ها به کشته‌شدن یک زن و زخمی‌شدن سه تن دیگر انجامید و به شکسته‌شدن شیشه‌های ساختمان کنگره آمریکا منجر شد.

همچنین پلیس پس هجوم معترضان به داخل ساختمان کنگره، مجبور به انتقال نمایندگان به مکانی امن شد.

این شورش در پی اعتراضات مستمر دونالد ترامپ به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر رخ داد که از حامیان خود خواسته بود در واشینگتن و در مقابل کنگره تجمع اعتراض آمیز برگزار کنند.

با این وجود و پس از شش ساعات از اعتراضات بی‌سابقه اخیر که ضربه‌ای دردناک به دموکراسی شمرده شد قانونگذاران آمریکایی جلسه کنگره را برگزار کرده و پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم