.
.
.

در گلوله‌باران شبه‌نظامیان حوثی در شرق تعز 13 غیر‌نظامی کشته و زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در گلوله‌باران شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر علیه مناطق مسکونی در منطقه الحیمه شهرستان التعزیه در شرق استان تعز در جنوب غربی یمن 6 تن غیر‌نظامی کشته و7 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش منابع یمنی شبه‌نظامیان حوثی با سلاح های سنگین و متوسط و پس از محاصره با خودروهای نظامی، نفربرهای زرهی و تانک اقدام به گلوله‌باران منطقه تحت‌ کنترل‌شان کرده و منجر به کشته شدن دو کودک با نام‌های انور عبدالفتاح و عرفات دحان و دو تن دیگر شد و علاوه بر آن دو زن نیز کشته شدند و 7 زن دیگر در نتیجه بمباران‌های گسترده مجروح شدند.

بنا به خبرگزاری رسمی یمن شبه‌نظامیان حوثی همچنین 18 منزل شهروندان یمنی را در منطقه الحیمه تفتیش کرده و دو منزل را منفجر کردند که در نتیجه آن به منازل دیگری در پیرامون در نتیجه گلوله‌باران‌های حوثی خسارت وارد آمد.

روزنامه محلی «الشارع» یادآور شد که شبه‌نظامیان حوثی منطقه الحیمه در غرب یمن را با سلاح‌های متوسط و سنگین گلوله‌باران کرده که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از غیرنظامیان از اهالی این منطقه شد.

به گفته این روزنامه گلوله‌باران حوثی‌های علیه این منطقه مسکونی تنها یک روز پس از درگیری میان اهالی منطقه و عناصر مسلح حوثی به وقوع پیوست که برای به سربازی گرفتن تعدادی از جوانان منطقه برای جنگیدن در کنار آنها تلاش می‌کردند.

بنا به این منابع این درگیری‌ها همچنین منجر به کشته شدن 8 از عناصر مسلح حوثی شده و کشته شدن 4 تن از اهالی منطقه شد که از جمله آنها دو جوان ربوده شده توسط سوی حوثی‌ها بودند و مجروح شدن تعدادی دیگر از دو طرف شده بود و در پایان این درگیری‌ها شبه‌نظامیان حوثی از منطقه متواری شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم