خودکشی نوجوان 16 ساله در سقز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پسر ۱۶ ساله در شهرستان سقز از توابع استان کردستان از طریق حلق‌آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

به گزارش «کردپا»، روز چهارشنبه 6 ژانویه، یک پسر 16 ساله در شهرستان سقز از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

در این گزارش هویت این نوجوان «آراس محمدامینی» فرزند امجد ذکر شده است.

انگیزه خودکشی این نوجوان اختلافات خانوادگی عنوان شده است.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از 7 درصد اعلام شده است.

پیشتر مسعود قادی‌پاشا معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی ایران از خودکشی 5 هزار و 143 نفر از شهروندان این کشور در سال 1398 خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال 1397 با 8 دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در ماده 25 اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضاکنندگان این سند معتبر بین‌المللی است بر محق‌بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک، مسکن، پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند.

همچنین در اهداف مطروحه سند 2030 یونسکو، به صراحت به حق همه انسان‌ها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه‌ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین‌المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید