ترامپ خطاب به طرفداران خود: ما تسلیم نمی‌شویم کوتاه نمی‌آییم و شکست را نمی‌پذیریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 6 ژانویه در میان حامیان خود گفت که وی نه تسلیم می‌شود، نه کوتاه می‌آید و نه نتایج انتخاباتی که جو بایدن پیروز آن شد را خواهد پذیرفت.

رئیس‌جمهوری آمریکا به تعدادی از طرفداران خود که در نزدیکی کاخ سفید تجمع کرده بودند اظهار داشت که تقلب بی‌سابقه‌ای درانتخابات اخیر ریاست جمهوری رخ داده ‌است.

Advertisement

ترامپ در این سخنرانی افزود: ما در انتخابات پیروزی بزرگی کسب کردیم و نتایج اصلاً به هم نزدیک نبود.

وی تأکید کرد: تسلیم نخواهیم شد، کوتاه نخواهیم آمد و نتایج را هرگز نخواهیم پذیرفت.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: من 75 میلیون رای کسب کردم اما آنها می‌گویند که من پیروز نشدم. ما اجازه نمی‌دهیم صدای شما خاموش شود، ما این را نمی‌پذیریم.

ترامپ در رابطه با جلسه امروز کنگره که برای تصویب نتایج کالج انتخاباتی تشکیل خواهد شد، گفت: امیدوارم مایک پنس کار درستی انجام دهد، زیرا اگر کارش را به درستی انجام دهد ما پیروز انتخابات خواهیم شد.

وی افزود: پنس باید از قانون اساسی حمایت کند، تنها کاری که او باید انجام دهد این است که از مقامات ایالتی بخواهد در نتایج انتخابات تجدید نظر کنند.

ترامپ اظهار داشت: ایالت‌ها به دنبال تجدید نظر در آرا هستند، نتایج آرا باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: ما پیروز انتخابات بودیم و پیروزی ما چشمگیر بود.

رئیس‌جمهور آمریکا با تأکید بر این که وی به رئیس‌جمهوری که انتخابات را باخته‌است و فقط به دنبال 4 سال حکمرانی است، باج نمی‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: دموکرات‌ها تلاش کردند انتخابات را بدزدند، این بزرگ‌ترین سرقت در تاریخ ایالات متحده است و همه این را می‌دانند.

ترامپ همچنین تأکید کرد که رسانه‌ها در آمریکا صادق و بی‌طرف نیستند، آنها به دشمن مردم آمریکا تبدیل شده‌اند.

دونالد جونیور ترامپ، فرزند رئیس‌جمهوری در جمع تظاهرکنندگان در واشینگتن گفت که هزاران نفری که اینجا تجمع کردند ثابت می‌کند کهجمهوری خواهان وظیفه خود را به درستی انجام نداده‌اند، آنها حزب جمهوری‌خواه یا به عبارتی دیگر «حزب جمهوری‌خواه ترامپ» را بهدرستی نمایندگی نکردند.

وی در پیامی به جمهوری خواهان حاضر در کنگره گفت آنها فرصت دارند که قهرمان باشند یا با تأیید ریاست جو بایدن به نمایندگانیپوچ و بی‌تفاوت تبدیل شوند.

وی ادامه داد که جمهوری خواهان باید به خاطر کارگران آمریکایی، کسانی که به ترامپ رای داده‌اند و در نهایت برای رئیس جمهوری ترامپ مبارزه کنند.

پیشتر ترامپ در یک توئیت از معاون خود مایک پنس خواسته بود که نتایج کالج انتخاباتی را رد کند و آرا کالج را به ایالت‌ها بازگرداند. «تمام آنچه پنس باید انجام دهد بازگرداندن آرا به ایالت هاست، سپس ما پیروز خواهیم شد، الان وقت تصمیمات شجاعانه است».

ترامپ در توئیت دیگری گفته بود: «دولت‌های ایالتی باید آرا خود را اصلاح کنند چرا که تخلفات گسترده‌ای رخ داده‌است. حزب جمهوریخواه و مهم‌ترین از آن کشورمان پیش از هر زمان دیگری نیاز به رهبری دارند».

ناظران بر این باور هستند که مایک پنس برغم فشارهای دونالد ترامپ جهت ابطال نتایج انتخابات مانعی در راه تصویب پذیرش ریاست جمهوری جو بایدن در کنگره ایجاد نخواهد کرد.

از روز سه شنبه ترامپ با هدف ابقا در پست ریاست‌جمهوری فشارهای خود بر پنس را افزایش داد تا مانع تصویب نتایج انتخابات ریاست جمهوری اخیر در کنگره شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم