.
.
.

بررسی گزینه برکناری ترامپ از قدرت از سوی برخی وزرای کابینه آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایالات متحده بامداد روز پنجشنبه 7 ژانویه،اعلام کردند که به دنبال خشونت‌های شب گذشته که پیرامون ساختمان كاپیتول در واشنگتن پایتخت آمریكا که توسط معترضین طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اتفاق افتاد، برخی اعضای کابینه «دونالد ترامپ»در حال بررسی این گزینه هستند که با استناد به اصلاحیه بیست و پنجم قانون اساسی این کشور «دونالد ترامپ» را از مقام خود عزل کنند.

بررسی گزینه احتمال عزل ترامپ پس از آن مطرح می‌شود که صدها نفر از طرفداران وی برای برهم زدن جلسه تصویب وتایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری که منجر به پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات شد، به داخل کنگره حمله کردند.

طبق این گزارش سه شبکه‌ تلویزیونی آمریکایی «سی ان ان»، «سی بی سی» و «ای بی اس» روز پنجشنبه خبر دادند که چند مقام ارشد جمهوری‌خواه که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کردند که اعضایی از کابینه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور در حال بررسی این گزینه هستند که با استناد به اصلاحیه 25 قانون اساسی آمریکا رئیس جمهوری کنونی این کشور را از قدرت عزل کنند.

این تعداد از وزرای کابینه کنونی دولت آمریکا معتقدند که دونالد ترامپ از کنترل خارج شده است.

طبق این گزارش، آنها هنوز به طور رسمی پیشنهاد خود را به «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری ارائه نکرده‌اند؛ مقامی که اصلاحیه مزبور وی را در دو هفته پایانی به عنوان رئیس جمهور آمریکا معرفی خواهد کرد.

در همین حال شماری از جمهوری‌خواهان که پیشتر از پیشنهاد ترامپ برای لغو نتایج انتخابات سوم نوامبر پشتیبانی کرده بودند، در پی وقایع تکان دهنده شامگاه چهارشنبه در ساختمان کنگره تصمیم گرفته‌اند از تأیید پیروزی «جو بایدن» در این انتخابات حمایت کنند.

شبکه «ABC» به نقل از چندین منبع گزارش داد که بحث‎هایی در مورد برداشتن این گام (عزل ترامپ)بی سابقه در تاریخ ایالات متحده انجام شده است.

با این حال ، «CBS» تأیید کرد که موضوع هنوز فقط در حد یک ایده که در حال بررسی است و هنوز هیچ چیز رسمی به پنس ارسال نشده است.

گفتنی است که قانون اصلاحیه 25 به معاون رئیس جمهوری و اکثریت اعضای دولت اجازه می دهد تا در صورت مشاهده اینکه رئیس جمهوری «قادر به تحمل مسئولیت خود نیست» او را از قدرت برکنار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم