هشدار وزیر دفاع عراق: برخی‌ها می‌خواهند کشور را به جنگ داخلی بکشانند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر دفاع عراق روز چهارشنبه 6 ژانویه 2021 هشدار داد که برخی‌ها با هدف قرار دادن منطقه سبز و نمایندگی‌های دیپلماتیک در بغداد پایتخت عراق می‌خواهند این کشور را به ورطه جنگ داخلی بکشانند.

جمعه عناد وزیر دفاع عراقی چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با «العربیه» ضمن تاکید بر ضرورت اقدام رهبران سیاسی عراقی برای اولویت‌بخشی و در مقدمه قرار دادن منافع این کشور گفت؛ برخی‌ها با حمله به منطقه سبز و نمایندگی‌های دیپلماتیک قصد شعله‌ور کردن آتش جنگ داخلی را دارند که قربانیان آن شهروندان عراقی خواهند بود.

جمعه عناد ضمن بیان‌ این‌که «همچنان به حمایت ائتلاف بین‌المللی از ارتش عراق نیازمندیم»، گفت:« برای تامین امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک و تحت پیگرد قرار دادن عاملان راکت‌پراکنی تلاش‌ می‌کنیم». او همچنین افزود که « کسانی هستند که می‌خواهند ما را به ورطه درگیری مسلحه بکشانند و به آنها اجازه نخواهیم داد».

وزیر دفاع عراق در گفتگو با العربیه گفت که ارتش کشورش با چالش‌های بزرگی از جمله تحت پیگرد قرار دادن بقایای داعش، کمبود آموزش و ضعف در دستگاه اطلاعاتی مواجه است.

او در ادامه گفت که «مسلح‌سازی و آموزش مهمترین‌ چالش‌های پیش‌روی نیروهای مسلح کشورش است» و توضیح داد که «گروه داعش در عراق به استثنای برخی تیم‌های خفته نابود شده است».

این در حالی است که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق پیش از این گفته بود که زمان آشوب و تخریب در کشورش به پایان رسیده و از این پس سرنوشت عراق به دست ماجراجویان نخواهد بود.

الکاظمی در سخنرانی‌اش در این رابطه گفت که عراق با چالش‌های بزرگی در تمام زمینه‌ها مواجه است.او در عین حال تاکید کرد که کشورش به میدانی برای جنگ‌های نیابتی منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است.

نخست وزیر عراق نیز گفت که خروج بخش‌هایی از نیروهای آمریکایی در نتیجه گفت‌وگوهای استراتژیک کشورش با ایالات متحده بوده است و تاکید کرد که در حال حاضر تنها تعداد کمی از این نیروها در خاک عراق حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم