ملک سلمان تلاش‌ سران شورای همکاری در به موفقیت رساندن اجلاس العُلا را با ارزش خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه 5 ژانویه 2021 از تلاش‌های سران و رؤسای هیأت‌های کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی و شرکت کنندگان در فعالیت‌های چهل و یکمین دوره از اجلاس عالی شورای همکاری خلیجی در به موفقیت رساندن این اجلاس ابراز تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) خادم الحرمین الشریفین شامگاه سه‌شنبه طی جلسه شورای وزیران که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، تلاش‌های سران و هيأت‌های کشورهای شورای همکاری در به موفقیت رساندن اجلاس العُلا را با ارزش خواند.

شورای وزیران سعودی نیز درباره موفقیت فعالیت‌های اجلاس سران شورای همکاری و ادامه فرآیند خیر و همکاری در راستای تحقق منافع مشترک برای خدمت به ملت‌ها و تقویت امنیت و ثبات منطقه، به خادم الحرمین الشریفین و ولی‌عهد او تبریک گفت.

شورای وزیران سعودی بر تاکیدات شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی در افتتاحیه اجلاس العُلا تاکید کرد که گفته سیاست پادشاهی عربی سعودی به رهبری خادم الحرمین الشریفین مبتنی بر نهجی استوار و پایه‌های آن شامل تحقق منافع عالی کشورهای شورای همکاری و کشورهای عربی و تحقق طرح‌های آینده و برنامه‌ چشم‌انداز توسعه‌ای آرمان‌گرایانه‌ سعودی «چشم‌انداز 2030» است.

ولی‌عهد سعودی در افتتاحیه اجلاس العُلا تاکید کرد که وجود شورای همکاری خلیجی متحد و قوی علاوه بر تقویت همکاری‌های عربی و اسلامی در راستای خدمت به امنیت و ثبات کشورهای عضو این شورا، منطقه و اهمیت متحد کردن تلاش‌های توسعه‌ای در منطقه است و در مقدمه سیاست‌های کشورش قرار دارد.

محمد بن سلمان همچنین رویارویی با چالش‌های پیرامون و به ویژه تهدیدهای برنامه هسته‌ای رژیم ایران و برنامه موشک‌های بالستیک و طرح‌های خرابکارانه ویرانگر این رژیم و نیز فعالیت‌های تروریستی و فرقه‌گرایانه وکلای آن در منطقه که هدف بر هم زدن امنیت و ثبات در منطقه و جهان را دنبال می‌کند را از اولویت‌های سیاست کشورش دانست.

شورای وزیران سعودی همچنین از «اعلامیه اجلاس العُلا» که توسط رهبران و رؤسای هیأت‌های کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی شرکت کننده در اجلاس العُلا به امضا رسیده است، استقبال کرد.

در «اعلامیه العُلا» بر اهمیت اجرای برنامه چشم‌انداز خادم الحرمین الشریفین و از جمله تکمیل پایه‌های وحدت اقتصادی، ساختارهای دفاعی و امنیتی مشترک، تبلور سیاست خارجی متحد و همچنین تاکید بر همبستگی و ثبات خلیجی، عربی و اسلامی، تقویت نقش منطقه‌ای شورای همکاری خلیجی، وحدت در موضع‌گیری‌های سیاسی و تقویت روابط دوستی و برادری میان کشورهای عضو شورای همکاری و ملت‌های آن در راستای خدمت به اهداف عالی امت عربی تاکید شد.

شورای همکاری خلیجی همچنین بیانیه پایانی صادره از چهل و یکمین دوره از اجلاس شورای عالی همکاری خلیجی که شامل تاکیدهای رهبران و رؤسای هیأت‌های کشورهای عضو و اهتمام‌ورزی آنها به پیشبرد روند عمل خلیجی مشترک و تحقق آرمان‌های شهروندان کشورهای شورای همکاری و ارتباط و همکاری و تکامل و تقویت روابط میان کشورهای خلیجی و تقویت پایه‌های آن و هماهنگی مواضع جمعی در قبال مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای دارای اهتمام مشترک است را مورد تحسین قرار داده و مجددا از تصمیم به برگزاری دوره آتی (چهل و دومین) اجلاس شورای همکاری در پادشاهی عربی سعودی استقبال کرد.

شایان ذکر است این دوره از اجلاس عالی شورای همکاری خلیجی به واسطه تلاش‌های رهبران فقید کویت و عمان در به موفقیت رساندن اجلاس و تقویت همبستگی خلیجی به نام (اجلاس سلطان قابوس و شیخ صباح) نامگذاری شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم