احمدی‌نژاد از روحانی خواست مانع وقوع «جنگ مخرب» شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمدی‌نژاد با نوشتن نامه‌ای خطاب به روحانی با بیان اینکه برای وقوع یک «جنگ مخرب» در منطقه حساس خاورمیانه و خلیج‌ برنامه‌ریزی شده و در مسیر اجرای قریب‌الوقوع قرار گرفته است، از رئیس‌جمهوری ایران خواست مانع وقوع این جنگ شود.

بر اساس گزارش عصر ایران، چهارشنبه 6 ژانویه 2021 احمدی‌نژاد در نامه‌ای خطاب به روحانی، از او خواست تا به عنوان رئیس‌جمهوری ایران تلاش خود را در جهت پیشگیری از وقوع جنگ به کار گیرد.

در این نامه آمده است: «از مجموع تحولات، موضع‌گیری‌ها و اخبار منتشر شده در رسانه‌های مختلف جهان چنین استنباط می‌شود که وقوع یک جنگ مخرب جدید در منطقه حساس خاورمیانه و خلیج‌ برنامه‌ریزی شده و در مسیر اجرای قریب‌الوقوع قرار گرفته است».

او از همه مقامات و مسئولان خواست با اتخاذ تدابیر لازم و عاجل از وقوع جنگ جلوگیری کنند.

رئیس‌جمهوری سابق ایران در ادامه از روحانی خواست: «اینجانب از جنابعالی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که همه مساعی خود را در این جهت مبذول فرمایید».

برخی تحلیلگران اعتقاد دارند که دونالد ترامپ در آمریکا که به پایان دوره ریاست‌جمهوری خود نزدیک می‌شود پیش از تحویل دادن مقام خود به ایران حمله نظامی خواهد کرد.

این در حالی است که بایدن امیدواری‌ها برای بازگشت به توافق هسته‌ای، تغییر در سیاست فشار حداکثری علیه ایران و کاستن از فضای تخاصم و دشمنی میان تهران و واشنگتن که در دوران ترامپ به اوج خودش رسید را تقویت خواهد کرد.

از سوی دیگر تنش میان ایران و آمریکا پس از کشته‌شدن قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس ایران، به اوج خود رسید و طی روزهای اخیر و همزمان با سالگرد کشته‌شدن سلیمانی، مقامات ایران به ویژه مقامات سپاه پاسداران سخن از «انتقام سخت» زدند و بارها تهدیداتی را مطرح کردند.

آمریکا نیز به ایران هشدار داد که از هر گونه ماجراجویی اجتناب کند وگرنه پاسخ سختی دریافت خواهد کرد.

دونالد ترامپ در توئیتی با اشاره به حمله اخیر به سفارت آمریکا در بغداد، به ایران هشدار داد که اگر پرسنل این کشور کشته شوند ایران را مسئول می‌داند و به آن پاسخ خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم