تشییع کنندگان مصباح یزدی خواستار محاکمه روحانی، لاریجانی و ظریف شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حاشیه مراسم تشییع محمدتقی مصباح یزدی در قم، گروهی با نمایش بیلبردی ازخواسته هایشان، خواستار محاکمه و مجازات سه تن از سیاسیون اصلی کشورایران، «مجازات حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، علی لاریجانی رئیس مجلسایران در دو دوره قبل و همچنین محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران» و تیم همراه آنها در مذاکرات هسته ای ایران و توافق برجام شدند.

به گزارشی که در خبر انلاین 5 ژانویه آمده است، درخواست کنندگان محاکمه این سه تن، (روحانی، لاریجانی و ظریف)، با امضاء طوماری که در ابتدای این طومار با تاکید بر سخنان رهبر ایران که گفته است: «برجام خسارت محض بود» تنظیم شده است خواستار مجازات تیم مذاکره کننده هسته ای ایران شدند.

در ادامه این گزارش آمده است، در زمان نزدیک به شروع مراسم تشییع، یک بنرنوشته و طوماری برای جمع‌آوری امضا، در نزدیکی درب ورود مصلی قم نصب شد که در آن محاکمه قضائی روحانی رئیس‌جمهوری، ظریف وزیر امور خارجه و لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی را خواسته بودند.

در این بنر نوشته‌شده که خامنه‌ای توافق برجام را خسارت محض دانسته است .

در بخشی از این درخواست از ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ایران خواسته شده که با در نظر گرفتن اظهارات علی خامنه‌ای رهبر ایران در باره زیان برجام حسن روحانی، علی لاریجانی، محمدجواد ظریف و تیم مذاکرات را محاکمه کند.

درخواست کنندگان اعلام کردند که این افراد مسببین اصلی خسارت به «اقتدار سیاسی، اقتصادی و منافع ملی» ایران هستند.

در این درخواست آمده است: «ما امضاکنندگان ذیل، از ریاست محترم قوه می‌خواهیم، با قاطعیت، مسببین خسارت را محاکمه و مجازات فرمایید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید