انور قرقاش: اجلاس العُلا«تاریخی» و اتحاد مجدد خلیجی را به ارمغان خواهد آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی شامگاه دوشنبه 4 ژانویه 2021 تاکید کرد که اجلاس العُلا اجلاسی تاریخی است و در فضای آن اتحاد خلیجی بازگردانده خواهد شد.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در توئیتی نوشت:« اجلاسی تاریخی را در العُلا پیش رو داریم که از طریق آن اتحاد مجدد خلیجی را به ارمغان آورده و ضمن اولویت‌بخشی به امنیت، ثبات و شکوفایی کشورها و ملت‌هایمان برای تحقق آن مصمم و تلاش خواهیم کرد، کارهای زیادی در پیش داریم و در مسیر درستی گام برمی‌داریم».

Advertisement

شایان ذکر است که بنا به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی امروز سه‌شنبه در العُلا در شمال غربی پادشاهی سعودی و با مشارکت سران کشورهای عضو این شورا برگزار می‌شود.

شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر قطر شامگاه دوشنبه 4 ژانویه 2021 از مشارکتش در اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی خبر داده بود که قرار است امروز سه‌شنبه در منطقه العُلا در پادشاهی عربی سعودی برگزار شود.

دیوان امیری قطر دوشنبه در جزئیاتی در این‌باره اعلام کرده بود که شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر این کشور در اجلاس سران شورای همکاری خلیجی که سه‌شنبه در پادشاهی سعودی برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

در بیانیه دیوان امیری قطر آمده است که «حضرت والا مقام شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر ریاست هیأت قطری شرکت کننده در فعالیت‌های چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای همکاری خلیجی که سه‌شنبه در استان العُلا در کشور برادر پادشاهی عربی سعودی برگزار می‌شود را بر عهده خواهد داشت».

همزمان با آن احمد ناصر الصباح وزیر خارجه کویت از گشایش حریم‌های هوایی و مرزها میان سعودی و قطر از ابتدای شامگاه امروز دوشنبه 4 ژانویه 2021، خبر داد.

احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه کویت همچنین گفت که شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور در تماس‌های جداگانه با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی و شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی امیر قطر بر موضوع بازگشایی مرزهای هوایی، زمینی و دریایی میان دو کشور تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم