امیر قطر اعلام کرد در اجلاس سران کشورهای خلیجی در سعودی شرکت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر قطر شامگاه دوشنبه 4 ژانویه 2021 از مشارکتش در اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی خبر داد که قرار است امروز سه‌شنبه در منطقه العُلا در پادشاهی عربی سعودی برگزار شود.

دیوان امیری قطر دوشنبه در جزئیاتی در این‌باره اعلام کرد که شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر این کشور در اجلاس سران شورای همکاری خلیجی که سه‌شنبه در پادشاهی سعودی برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد.

در بیانیه دیوان امیری قطر آمده است که «حضرت والا مقام شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر ریاست هیأت قطری شرکت کننده در فعالیت‌های چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای همکاری خلیجی که سه‌شنبه در استان العُلا در کشور برادر پادشاهی عربی سعودی برگزار می‌شود را بر عهده خواهد داشت».

همزمان با آن احمد ناصر الصباح وزیر خارجه کویت از گشایش حریم‌های هوایی و مرزها میان سعودی و قطر از ابتدای شامگاه امروز دوشنبه 4 ژانویه 2021، خبر داد.

احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه کویت همچنین گفت که شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور در تماس‌های جداگانه با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی و شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی امیر قطر بر موضوع بازگشایی مرزهای هوایی، زمینی و دریایی میان دو کشور تاکید کرد.

این مقام کویتی افزود که همه طرف‌ها بر ضرورت اتحاد، به هم پیوستگی و وحدت کلمه تاکید کردند.

شایان ذکر است که بنا به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج سه‌شنبه در العُلا در شمال غربی پادشاهی سعودی و با مشارکت سران کشورهای عضو این شورا برگزار می‌شود.

نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی یکشنبه تاکید کرد که برگزاری اجلاس سران خلیجی علی‌رغم شرایط استثنایی که جهان با آن مواجه است، تاکید بر این است که رهبران کشورهای شرکت کننده در محافظت از شورای همکاری به عنوان سازمانی به هم‌پیوسته و قادر به پشت سر گذاشتن سختی‌ها و چالش‌ها، مصمم هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید