استقبال شورای همکاری خلیجی از توافق بازگشایی مرزها میان سعودی و قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای همکاری خلیجی شامگاه دوشنبه 4 ژانویه 2021 از توافق حاصله برای بازگشایی همه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی میان پادشاهی عربی سعودی و قطر استقبال کرد.

به گزارش «العربیه» نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی شامگاه دوشنبه از توافق حاصله در پی گفتگوهای تلفنی جداگانه امیر کویت با ولی‌عهد سعودی و امیر قطر برای بازگشایی همه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی میان سعودی و قطر استقبال کرد.

بازگشایی همه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی میان سعودی و قطر پس از آن اعلام شد که احمد ناصر الصباح وزیر خارجه کویت از گفتگوی جداگانه شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور در این‌باره با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی سعودی و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر خبر داده بود.

در همین راستا شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر قطر شامگاه دوشنبه 4 ژانویه 2021 از تصمیم خود برای مشارکت در اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی خبر داد.

چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی امروز سه‌شنبه در منطقه العُلا در پادشاهی عربی سعودی برگزار می‌شود.

دیوان امیری قطر دوشنبه طی بیانیه‌ای با نشر جزئیاتی در این‌باره، اعلام کرده بود که شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر این کشور در اجلاس سران شورای همکاری خلیجی که سه‌شنبه در پادشاهی سعودی برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

شایان ذکر است که بنا به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی امروز سه‌شنبه در العُلا در شمال غربی پادشاهی سعودی و با مشارکت سران کشورهای عضو شورای همکاری برگزار می‌شود.

نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی یکشنبه تاکید کرد که برگزاری اجلاس سران خلیجی علی‌رغم شرایط استثنایی که جهان با آن مواجه است، تاکید بر این است که رهبران کشورهای شرکت کننده مصمم‌اند از شورای همکاری به عنوان ساختاری به هم‌پیوسته و قادر به پشت سر گذاشتن سختی‌ها و چالش‌ها، محافظت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید