معاون وزیر بهداشت ایران: واکسن نزنید؛ اگر واکسن کرونا را قبول ندارید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معاون وزیر بهداشت ایران در پی اعتراضات اخیر خطاب به افرادی که مخالف زدن واکسن کرونا چه ایرانی و چه خارجی هستند، گفت: «واکسن نزنید؛ اگر واکسن کرونا را قبول ندارید».

پس از تست واکسن کرونای ایرانی بسیاری از کاربران در فضای مجازی اعلام کردند که واکسن ایرانی را نمی‌زنند و منتظر واکسن خارجی آن هستند، عده‌ای دیگر نیز معتقد هستند «ما خودمان واکسن امام کاظم داریم» و نیازی به واکسن طبی و علمی نداریم.

بنا برگزارشی که در پایگاه خبری انتخاب، یکشنبه 3 ژانویه آمده است، علی رضا رئیسی، وزیر بهداشت می‌گوید: «متاسفانه برخی افراد به‌طور کلی اظهارات ضد علم‌دارند؛ در همین کشور شاهد بودیم که کتاب مرجع پزشکی را سوزاندند».

در این گزارش آمده است که در ایران افرادی هستند که ضد علم و تکنولوژی هستند و این رویداد در تاریخ تکرار شده است. برخی افراد در زمان امیرکبیر با واکسن آبله مقابله می‌کردند و می‌گفتند که اگر واکسن بزنید، شیطان و جن وارد بدن می‌شود.

این نوع تفکر مختص به ایران نیست و در بسیاری از کشورها ازجمله آمریکا و کشورهای دیگر نیز افرادی هستند که با تزریق واکسن مخالفت می‌کنند.

برخی می‌گویند به‌نوعی از واکسن اطمینان ندارند و نمی‌زنند و عده دیگری کلاً با واکسن مخالف هستند.

معاون وزیر بهداشت ایران در خصوص اختیاری و اجباری بودن زدن واکسن، تصریح کرد: انتخاب زدن واکسن کرونا مانند واکسن آنفولانزا است که اجباری در آن نیست و مانند واکسن فلج اطفال نیست.

در حال حاضر واکسن آنفلانزا در ایران اختیاری است ولی واکسنی مانند فلج اطفال اجباری است و به تمام کودکان متولدشده به‌اجبار زده می‌شود.

در ادامه این گزارش د ر مورد قیمت و نحوه توزیع واکسن خارجی آمده است که واکسنی که وارد ایران می‌شود قطعاً کمتر از 10 دلار خواهد بود. در حال حاضر 15 میلیون و 800 هزار دوز واکسن از صندوق کوواکس خریداری‌شده است. 55 میلیون دلار باید به این صندوق واریز شود تا قبل از فروردین 1400 تعدادی واکسن وارد ایران شود و بر اساس اولویت این واکسن‌ها تزریق شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم