دستگیری مردی که به طور پنهانی وارد کاخ امپراطور ژاپن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ژاپن اعلام کردند مرد 29 ساله‌ای که پنهانی وارد کاخ ناروهیتو امپراطور این کشور شده تا با اعضای خاندان امپراطوری دیدار کند، دستگیر شد. او پیش از دستگیری دو ساعت را درون کاخ گذرانده بود.

شبکه فوجی ژاپن گزارش کرد این مرد که نامی از او منتشر شده، توانست از طریق مهمانخانه‌ای که در کنار کاخ بود، وارد مجموعه کاخ‌های امپراطوری در منطقه آکاساکا توکیو شود.

او دو ساعت پس از ورود به کاخ و در نزدیکی محل اقامت شاهزاده یوریکو عمه 97 ساله امپراطور ناروهیتو بازداشت شد. این مرد از ورودی اصلی مهمانخانه، جایی که نگهبانی برای آن وجود نداشت وارد کاخ شده بود. او پس از بازداشت به ماموران گفت که می‌خواسته با اعضای خانواده امپراطور دیدار کند. هنوز معلوم نیست که آیا او موفق به دیدار کسی شده یا خیر اما گزارش‌های حاکی از آن است که هیچ کس از اعضای خانواده امپراطور ناروهیتو آسیبی ندید.

امپراتور ناروهیتو، یکصد و بیست و ششمین امپراتور ژاپن، روز سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 در مراسم باشکوهی در توکیو، پایتخت ژاپن و با حضور مقاماتی از 180 کشور جهان، رسما بر عرش امپراتوری ژاپن نشست. در مراسم تاج‌گذاری یکصد و بیست و ششمین امپراتور ژاپن که در کاخ صنوبر توکیو برگزار شد، امپراتور ناروهیتو و همسرش ماساکو با لباس سنتی این کشور حضور یافته و ناروهیتو در سخنانی کوتاه گفت: «پس از آنکه براساس قوانین خانواده امپراطوری، عرش امپراتوری را به ارث بردم، تاج‌گذاری خود را به کشور و جهان اعلام می‌کنم.»

ناورهیتو، پسر امپراتور سابق ژاپن است که در آوریل 2019 از مقام خود کناره‌گیری کرد. امپراتور آکی‌هیتو، امپراتور 85 ساله ژاپن روز سه‌شنبه 30 آوریل 2019 پس از 31 سال از مقام خود کناره‌گیری کرد و پسر59 ساله‌اش ناروهیتو امپراتور جدید ژاپن شد.

دو قرن پس از آخرین مورد استعفای امپراتوران ژاپن، امپراتور آکی‌هیتو از سمت خود کناره رفت تا با پایان دوران امپراتوری‌اش که از آن با نام دوره‌ هیسه‌ای به معنای دوره صلح سراسری یاد می‌شود، دوره ریوا یا دوره تناسب زیبا آغاز شده و ناروهیتو از مقام ولی‌عهدی به مقام امپراتوری ژاپن برسد. امپراتور آکی‌هیتو در 23 دسامبر 1933 در توکیو به دنیا آمد و یکصد و بیست و پنجمین امپراتور از دودمان یاماتو به شمار می‌رفت. او در هفت ژانویه 1989 پس از امپراتور هیروهیتو به این مقام رسید. امپراتور ناروهیتو که پیش از این عنوان ولی‌عهد را در اختیار داشت، در 23 فوریه 1960 در توکیو به دنیا آمد و حالا تبدیل به یکصد و بیست و ششمین امپراتور دودمان یاماتو شد.

این اولین بار نیست که کسی به طور غیرمجاز وارد کاخ امپراطور می‌شود و پیش از این بارها افرادی به بهانه دیدار با خود امپراطور یا یکی از اعضای خانواده‌اش کوشیده‌اند به درون کاخ نفوذ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید