بهبودی اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در آمريكا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که شیوع سریع گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا که اخیرا در بریتانیا ظاهر شد، جهان را بیشتر دچار رعب و وحشت کرده است، خبرهای خوبی از ایالت‌های آمریکا به ویژه از فلوریدا منتشر شده که از بهبودی افراد مبتلا به این نوع ویروس جهش یافته خبر می‌دهد.

به گزارش «فاکس نیوز»، مقامات بهداشتی در آمریکا فاش کردند که اولین مورد ابتلای ویروس جهش یافته کرونا که یک جوان 23 ساله بود، بهبود یافت.

Advertisement

روز پنجشنبه هفته گذشته گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا برای اولین بار در منطقه مارتین در ایالت فلوریدا، در آزمایش کرونا برای شخصی به صورت تصادفی کشف شد.

کارول آن وتنی، مامور بهداشت و درمان شهرستان مارتین در این زمینه، گفت که بیمار طبق پروتکل معمول برای بیماران COVID-19 عمل کرد و این همکاری و پایبندی او به قرنطینه باعث بهبودیش شد.

طبق گفته این مسئول آمریکایی بیمار قبل از ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا به خارج از ایالت فلوریدا سفر نکرده بود.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» یک تحقیق پزشکی نشان داد که گونه جهش جهش یافته کرونا در واقع مسری‌ترین نوع از ویروس کرونا است به همین دلیل دانشمندان و محققان را به شدت نگران کرده است.

یک پژوهش علمی در بریتانیا نشان داد که قابلیت انتقال وشیوع گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا در مقایسه با ویروس قبلی کرونا حدود 50% بیشتر است.

ویروس جهش یافته کرونا ابتدا در بریتانیا ظاهر شد و سپس مواردی در آلمان و برخی کشورهای دیگر ظاهر شد.

کارشناسان بریتانیایی می‌گویند نمونه جهشی ویروس کرونا برغم مسری‌تر بودن آن نسبت به نمونه‌های قبلی اما این نوع ویروس خطرناک تر نیست.

اما در ایالات متحده آمریکا اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در ایالت کلوردا آمریکا ثبت شد.

مقام‌های بهداشت عمومی در آمریکا نیز هفته پیش گفته بودند که به اعتقاد آنها ویروس جهشی در این کشور به گردش در آمده است.

سرشماری رویترز نشان داد که بیش از 84 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

طبق این گزارش شمار مرگ ومیر ناشی از این بیماری به یک میلیون و 829384 مرگ رسیده است. گفتنی است که ایالات متحده آمریکا رتبه اول در مرگ ومیر ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم