اسرائیل مانع از تحرک در نزدیکی حصار مرزی با لبنان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرنگار «العربیه» در قدس یکشنبه 3 ژانویه 2021 اعلام کرد که در تحولی قابل ملاحظه در مرزهای اسرائیل و لبنان، اسرائیل مانع از تحرکات در نزدیکی حصار مرزی با لبنان می‌شود.

بنا به گزارش خبرنگار «العربیه» اسرائیل همچنین شهرک «المطله» نزدیک به مرز با لبنان را منطقه بسته نظامی اعلام کرد.

Advertisement

شایان ذکر است که چند هفته پیش یک ژنرال در فرماندهی جبهه شمالی ارتش اسرائیل پیش‌بینی کرد که «حزب‌الله لبنان» در آینده‌ای نزدیک علیه اسرائیل دست به حمله خواهد زد.

روزنامه «اسرائیل الیوم» از این افسر ارتش اسرائیل نقل کرد که گفته مرزهای شمالی (اسرائیل) به تنش‌هایی که ممکن است تا چندین روز ادامه یابد، نزدیک می‌شود.

این مقام نظامی اسرائیلی همچنین به حزب الله هشدار داد که ارتش اسرائیل بر خلاف گذشته با «واکنش شدید بی‌سابقه‌ای» به تهدیدهای حزب‌الله پاسخ خواهد داد.
در نوامبر گذشته گلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد در نامه‌ای رسمی به شورای امنیت خواستار اتخاذ اقداماتی فوری برای مقابله با فعالیت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان شد.

رومن گوومن فرمانده لشکر 210 ارتش اسرائیل پیش‌تر گفته بود که در بلندی‌های جولان خطر بزرگ از سوی حزب الله لبنان و نه از سوی سوریه متوجه ارتش اسرائیل می‌شود.

این مقام نظامی اسرائیلی همچنین ایران و حزب الله را به تشکیل جبهه‌ای در جنوب سوریه علیه اسرائیل متهم کرد که به قول او خطری اصلی علیه اسرائیل تشکیل می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم