748 مورد اورژانسی در تهران در پی آلودگی هوا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی اورژانس تهران از افزایش بیماران قلبی و تنفسی در بخش اورژانسی در 24 ساعت گذشته خبرداد و گفت: در روز گذشته 748 مورد اورژانسی در تهران در پی آلودگی هوا ثبت‌شده است که به تفکیک 524 بیمار قلبی و همچنین 224 بیمار تنفسی در تهران با اورژانس تماس داشته و به بیمارستان منتقل ‌شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ شنبه 2 ژانویه مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس تهران ضمن هشدار به بیماران قلبی و تنفسی برای عدم خروج از منزل، اعلام کرد: در حال حاضر در تهران تعداد بیماران قلبی و تنفسی نسبت به هفته گذشته افزایش قابل ‌تأملی داشته است که بیانگر پرخطر بودن هوای تهران است.

وی افزود: بیماران قلبی در 24 ساعت گذشته 10 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و بیماران تنفسی 8.5 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته‌اند.

سخنگوی اورژانس هشدار داد: پیش از ظهر امروز شاخص آلودگی هوا در قسمت‌های جنوبی شهر تهران به عدد 193 رسیده است و آلایندگی ذرات معلق زیر 2.5 میکرون افزایش یافت.

قابل‌ذکر است که طبق استاندارهای آلایندگی بین؛ 150-200؛ هوای ناسالم می‌باشد، بدین معنا که؛ ممکن است سلامتی همه افراد را تهدید کند، برای گروه‌های حساس به آلودگی خطر جدی تلقی می‌شود. وی افزود: بیشترین آلودگی در منطقه 10 و 2 شهرداری تهران است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی این است که فردا هم در پایتخت همین شرایط را داشته باشیم و توصیه ما به تمام سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی و خانم‌های باردار این است که ترددهای خود را کاهش دهند و مصرف مایعات را افزایش دهند و داروهای خود را مصرف کنند.

مجتبی خالدی افزود: توصیه می‌کنیم اگر این بیماران درد قفسه سینه و یا تنگی نفس داشتند با اورژانس تهران تماس بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم