از سرگیری فعالیت ناوبری هوایی فرودگاه عدن پس از انفجار هفته گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع دولت یمن روز یکشنبه 3 ژانویه 2021 اعلام کردند، فعالیت ناوبری هوایی و پروازها به فرودگاه عدن که بر اثر انفجار روز چهارشنبه هفته گذشته متوقف شده بود، بار دیگر از سرگرفته شد.

طبق گفته مقامات دولتی یمن اوضاع فرودگاه عدن پس از اصلاح و ترمیم خرابی‌ها ناشی از این انفجار به حالت عادی برگشته است.

عبدالسلام حمید وزیر حمل و نقل از تلاش‌ تیم‌های مربوطه برای تجهیز فرودگاه عدن و ترمیم خسارات وارده بر اثر انفجار، از تیم مسئول این فرودگاه تمجید کرد.

طی روز‌های گذشته، تیم‌های نگهداری و بازسازی سعودی برای بازسازی فرودگاه یمن به طور مستمر برای از بین بردن بقایای مواد منفجره از سالن‌های فرودگاه و تمیز کردن آن تلاش کرده و فرودگاه را برای از سرگیری فعالیت ناوبری هوایی مهیا کردند.

تیم وابسته به «طرح سعودی برای توسعه و بازسازی یمن»، پس از حمله‌ هفته گذشته به فرودگاه عدن که هنگام ورود اعضای هیئت دولت جدید یمن به پایتخت موقت رخ داد، با هماهنگی دولت این کشور، مقامات محلی استان و اداره فرودگاه عدن، تیمی را برای ارزیابی خسارات وارده به فرودگاه عدن تشکیل دادند که این تیم پس از ارزیابی خسرات‌ها کار ترمیم و اصلاح خرابی‌ها را به مسئولان فرودگاه ارائه و عملیات بازسازی از سر گرفته شد.

گفتنی است که روز چهارشنبه هفته گذشته همزمان با ورود هیئت دولت جدید یمن به فرودگاه عدن، این فرودگاه مورد هجوم چندین خمپاره واقه شد. در این حمله تعدادی کشته و تعدادی زخمی شدند.

عبدالملک سعید، نخست‌وزیر دولت ائتلافی این کشور یک روز پس از انفجار در فرودگان عدن، شبه نظامیان حوثی و ایران را مسئول انفجار روز چهارشنبه فرودگاه عدن معرفی کرد.

نخست‌وزیر یمن گفت، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که حوثی‌ها مسئول این حملات هستند. او هم‌چنین گفت گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که حمله به فرودگاه عدن را برخی از کارشناسان ایرانی در ماه‌های گذشته تدارک دیده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم