کرونا به دو شرط از صحنه جهان رخت خواهد بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با آغاز کمپین‌های واکسیناسیون کرونا ازهفته‌ها پیش، موجی از خوش‌بینی در میان میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به وجود آمد، اما ظهور گونه جهش‌یافته کرونا بویژه در بریتانیا، آفریقای جنوبی و سپس در شماری از دیگر کشورها، امیدها را بدل به ناامیدی کرد.

با این حال، سازمان جهانی بهداشت که هنوز در حال بررسی نسل جهش یافته کرونا است، تأکید کرد با وجود دشواری‌های به وجود آمده علائم پیروزی بر کرونا در سال 2021 در صورت تحقق دو پیش شرط یعنی پای‌بندی به پاکیزگی و سلامت قابل مشاهده خواهد بود.

رفتار مردم

مارگارت هریس سخنگوی سازمان، شنبه 2 ژانویه در اظهارنظری به شبکه «بی‌بی‌سی» گفت: حفظ نرخ پایین ابتلا در مراحل واکسیناسیون مهم است اما این امر به رفتار افراد و احساس مسئولیت در قبال خطر ویروس بستگی دارد.

اوهمچنین تأکید کرد که «اثربخشی واکسن‌ها تنها در صورت کاهش نرخ ابتلا امکان‌پذیر است. آنگاه می‌توان گفت که انسان بر پاندمی پیروز شده‌ است.»

به گفته هریس همه مردم باید مسئولیت‌پذیر بوده و از پروتکل‌های شستن دست، ضدعفونی کردن آن‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، پیروی کنند.

20 میلیون مبتلا

افزایش شمار مبتلایان و رکورد زنی‌های کرونا در سطح جهان همچنان ادامه دارد به ویژه در ایالات متحده که تعداد مبتلایان به کرونا به بیش از 20 میلیون نفر رسیده‌است.

بنا بر آمار رویترز در یکشنبه 3 ژانویه، بیش از 84 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به ویروس هستند، در حالی که مجموع مرگ و میر ناشی از این ویروس به یک میلیون و 829384 مورد رسیده و موارد ابتلا در بیش از 210 کشور جهان ثبت شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم