.
.
.

ورشکستگی شرکت‌های هواپیمایی ایران؛ بیش از دو هزار میلیارد تومان زیان طی 6 ماه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با بیان اینکه در 6 ماه گذشته، ایرلاین‌ها 43 درصد از مسافران پروازهای داخلی و 96 درصد از مسافران پروازهای بین‌المللی خود را از دست دادند اعلام کرد که ایرلاین‌های داخلی متحمل زیان بیش از دو هزار میلیارد تومان طی 6 ماه شدند.

در حالیکه ایران هنوز جز 15 کشور اول دنیا در آمار مبتلایان و قربانیان بیماری کرونا به شمار می‌آید، انجمن شرکت‌های هواپیمایی خواستار برطرف کردن محدودیت‌های کرونا تنها به علت زیان اقتصادی شده‌اند. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، یکشنبه 3 ژانویه 2021 انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران روز گذشته طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهوری این کشور، خواستار توقف محدودیت‌گذاری فروش بلیت هواپیما و فروش تا سقف 60 درصد ظرفیت به دلیل شیوع کرونا شده بود.

بر اساس اعلام یونس دقیق‌کیا رئیس انجمن ایرلاین‌های ایران به زودی برخی ایرلاین‌ها ورشکست می‌شوند.

به گفته او، اگر در محدودیت‌های ایجاد شده برای شرکت‌های هواپیمایی و قوانین مُخل کسب و کار صنعت حمل و نقل هوایی تجدیدنظر فوری صورت نگیرد، برخی از شرکت‌های هواپیمایی «ورشکست و تعطیل» خواهند شد.

علیرغم ادامه شیوع کرونا در ایران و شدت گرفتن بحران آن در این کشور، دقیق‌کیا اعمال محدودیت‌های کرونایی در پروازها را «غیرضروری» توصیف کرد و آن را سبب ضرر اقتصادی دانست.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت که ایرلاین‌های ایرانی در 6 ماه گذشته 43 درصد از مسافران پروازهای داخلی و 96 درصد از مسافران پروازهای بین‌المللی خود را از دست داده‌اند.

به گفته او، با اشاره به آغاز طرح محدودیت پذیرش حداکثر 60 درصدی در پروازهای داخلی به علت شیوع کرونا، شرکت‌های هواپیمایی بیش از 49 درصد کاهش مسافر داشته‌اند.

به گفته سامانی، ایرلاین‌های داخلی متحمل زیان بیش از 2000 میلیارد تومان، طی 6 ماه شده‌اند.

گفتنی است، موج سوم شیوع کرونا در ایران تاکنون بیش از 55 هزار قربانی گرفته و شکل جهش یافته و خطرناک تر این ویروس از کشورهای اروپایی به پشت مرزهای ایران رسیده است. به همین علت مدتی است که برای شرکت‎‌های هواپیمایی در پذیرش مسافر محدودیت‌هایی ایجاد شده است و تاکنون ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم