ایران با پول‌های بلوکه در کره جنوبی واکسن می‌خرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایران پول‌های بلوکه‌شده بسیاری در کشورهای دیگر دارد که به دلیل تحریم‌ها و نپذیرفتن FATF همچنان بلوکه هستند، پیش‌از این بارها به ایران پیشنهاد شده است که برای خرید واکسن از پول‌ها بلوکه‌شده می‌تواند استفاده کند. ایران در مذاکره‌ای باکره جنوبی از تهاتر 8.5 میلیارد دلار پول بلوکه‌شده ایران برای خرید کالای خارجی که بخشی از آن برای خرید واکسن کرونا تخصیص می‌یابد، خبر داد.

به گزارش ایلنا یکشنبه 3 ژانویه، حسین تنهایی رئیس اتاق ایران و کره جنوبی از مذاکره با کره‌ای‌ها برای با خرید انواع کالا که بخشی از این کالاها، واکسن کرونا است خبر داد و گفت: هنوز هیچ اقدام اجرایی در این خصوص انجام ‌نشده است، فقط مذاکره انجام‌شده است که در صورت توافق روند وارد فاز اجرایی می‌شود.

Advertisement

در بخشی از این گزارش آمده ایران حدود 8 تا 8.5 میلیارد دلار پول بلوکه‌شده در کره جنوبی دارد، این تبادل بستگی به توافق کره جنوبی با ارقام در نظر گرفته‌شده برای هریک از کالاها دارد.

وی درباره هزینه نگهداری از پول‌‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی گفت: در بسیاری از کشورها بانک‌ها برای نگهداری از سپرده‌های مردمی، هزینه‌ای را دریافت می‌کنند.

ایران هم‌اکنون 7 میلیارد دلار در کشور کره جنوبی سپرده دارد که کره جنوبی به‌جای پرداخت سود به این سپرده‌ها، هزینه نگهداری از ایران دریافت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم