عضو هیأت رئیسه مجلس: سفره مردم در دولت روحانی 80 درصد کوچک شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عضو هیأت رئیسه مجلس ایران در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری ایران مبنی بر اینکه «هیچ دولتی نمی‌تواند ادعا کند به اندازه دولت من حامی افراد کم درآمد بوده است»، گفت که سفره مردم در ‫دولت روحانی 80 درصد کوچک شده است، اما چنین ادعایی مطرح می‌شود.

به گزارش روز جمعه 1 ژانویه 2020، «خبرگزاری خانه ملت» سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس ایران در توییتی نوشت: «سفره مردم در ‫دولت روحانی 80 درصد کوچک شده است، اما روحانی مدعی است: هیچ دولتی نمی‌تواند ادعا کند به اندازه دولت من حامی افراد کم درآمد بوده است! ‏لابد این آمار را هم از داخل خودرو و با نگاه به مردم بالا شهر بدست آورده‌اید هر چند که کسب و کار همان شهروندان را هم زمین گیر کرده اید!»

Advertisement

گفتنی است پیشتر نایب رئیس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفته بود که طبقه متوسط جامعه ایران دارد به سمت طبقه فقیر حرکت می‌کند و طبقه فقیر در مسیر فقر مطلق قرار گرفته است.

این در حالی است که گزارش‌های میدانی از اوضاع معیشتی مردم در این روزهای کرونایی و تورم وحشتناک حاکی از افزایش قیمت‌ها و گرانی در این مدت چنان بر مردم فشار آورده، که بسیاری مجبور شده‌اند حتی از تامین نیازهای ضروری خود بزنند. فشار اقتصادی باعث کوچک شدن سفره مردم شده و در این مدت گروه گروه اعضای طبقه متوسط وارد طبقه ضعیف شده و اعضای طبقات ضعیف اقتصادی نیز مرز فقر مطلق را رد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم