ظریف: اسرائیل به دنبال حمله به نیروهای آمریکایی در عراق برای جنگ‌افروزی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در توئیتی اسرائیل را متهم کرد قصد حمله به نیروهای آمریکایی در عراق با هدف جنگ‌افروزی را دارد.

ظریف افزود: طرح اسرائیل برای قرار دادن گزینه جنگ در برابر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا است.

مواضع ظریف دو روز پس از آن ابراز می‌شوند که وی دونالد ترامپ را متهم به بهانه‌جویی در عراق برای آغاز جنگ کرده بود. پس از آن ظریف مدعی شد اطلاعاتی در دست دارد که واشینگتن به دنبال برنامه‌ریزی برای جنگ علیه ایران است.

در همین راستا، یحیی رحیم صفوی مشاور رهبر ایران گفته بود که کشورش امیدوار است تا زمان پایان دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ اتفاقی در منطقه رخ ندهد. صفوی اظهار داشته بود که آمریکای‌ها از عملیات نظامی ایران در سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس هراس دارند. وی مدعی شد نیروهای ایرانی می‌توانند طی چند ساعت ناو هواپیمابر آمریکا را غرق کنند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز تهدید کرد که تهران آماده پاسخگویی به هر گونه حمله است. پیش از این حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران نیز گفته بود که ایران آماده واکنش نظامی به تهدیدات خارجی است.

پیشتر و با افزایش سطح تنش‌ها میان ایران و آمریکا، تهران به بازرسان بین‌المللی اعلام کرد که در آستانه افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در «سایت اتمی فور دو» است.

به نقل از روزنامه نیویورک تایمز این اقدام تحریک‌آمیز ایران می‌تواند از سوی دونالد ترامپ عبور ایران از خطوط قرمز تلقی شده و باعث حمله نظامی به تأسیسات اتمی ایران شود. این روزنامه خبر داده که اخبار مربوط به افزایش سطح غنی‌سازی با گزارش های اطلاعاتی درباره حمله احتمالی ایران به منافع آمریکا در عراق همراه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید