حاجى‌زاده: توان موشکی در ⁧‫غزه‬⁩ و ⁧‫لبنان‬⁩ با حمایت ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر نقش ایران در تسلیح گروه‌های منطقه، اعلام کرد که به هم‌پیمانان و دوستانشان در «جبهه مقاومت»، به‌ جای ماهی و یا ماهی‌گیری، ساخت قلاب ماهی را یاد داده‌اند و آنها در حال حاضر این توانمندی و فناوری‌ها را در اختیار دارند.

مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بارها تاکید کرده‌اند که تسلیح فلسطینیان و ایجاد «هسته‌های مقاومت مسلحانه» در این کشور و تشکیل گروه‌های مبارز جدید، بهترین کمک را به فلسطینیان می‌کند. امروز بار دیگر یکی از فرماندهان این سازمان بر تسلیح گروه‌هایی که آنها را «گروه مقاومت» می‌نامد، تاکید کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، شنبه 2 ژانویه 2020 امیرعلی حاجی‌زاده با بیان اینکه «هرچه از قدرت موشکی در غزه و لبنان می‌بینید با حمایت ایران است»، گفت: «ما به هم‌پیمانان و دوستان خود در جبهه مقاومت، به ‌جای ماهی و یا ماهی‌گیری، ساخت قلاب ماهی را یاد دادیم و آنها الان این توانمندی و فناوری‌ها را در اختیار دارند».

Advertisement

به گفته او امروز «تقاطعی از آتش، از فلسطین، لبنان، سوریه و بقیه کشورهای اسلامی» به ‌روی اسرائیل وجود دارد.

به ادعای حاجی‌زاده، گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران در فلسطین طی 10 سال از «سنگ و راکت» به موشک‌های نقطه‌زن مجهز شدند و خیلی از آنها این فناوری‌ها را در اختیار دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه تلویحا با اشاره به مذاکرات برجام که مورد حمایت دولت است، گفت: «این توان موشکی قابل مذاکره نیست و غلط می‌کند کسی بخواهد در این زمین مذاکره کند. اجازه مذاکره درباره توان موشکی به هیچ مسئولی داده نمی‌شود و این خط قرمز است».

او در ادامه گفت که برد موشکی ایران را محدود به دو هزار کیلومتر نمی‌داند چون این کشور بر سر توان موشکی با کسی صحبت نکرده و این برد موشکی برای ایران ابدی نیست.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین و حماس از جمله سازمان‌های سیاسی و نظامی مورد حمایت ایران در فلسطین هستند که هدف آنها از میان بردن اسرائیل از طریق مبارزه مسلحانه و برپایی کشوری به نام فلسطین با «حکومت اسلامی» است. آمریکا، کانادا و برخی کشورهای اروپایی این گروه‌ها را در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم