بیش از 20 میلیون کرونایی؛ یک چهارم مبتلایان به کووید19 در جهان در آمریکا هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آخرین آمارها نشان میدهد که آمریکا با بیش از 20 میلیون مبتلا به کرونا، یک چهارم مبتلایان به این ویروس را در جهان از آن خود کرده است.

به گزارش رسانه‌های آمریکا تازه‌ترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 20 میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین آمار دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از 346 هزار نفر نیز عبور کرده است.

در حال حاضر بیش از 83 میلیون و 718 هزار نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد بیش از یک میلیون و 823 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این آمار در حالی است که شیوع ویروس کرونای انگلیسی به دغدغه جدید جامعه جهانی تبدیل شده است.

دکتر «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز پنجشنبه در یک مصاحبه شیوع کرونای انگلیسی در آمریکا را اجتناب‌ناپذیر دانست.

وی با اشاره به موارد کشف شده از ابتلا به نوع جدید در کلرادو و کالیفرنیا، گفت: پیش‌بینی می‌کردیم که اینطور شود، وقتی آن میزان ابتلا در انگلیس هست و بعد در کشورهای دیگر در اروپا و کانادا هم شیوع یافته، حضورش در اینجا اجتناب ناپذیر بود.

کشف نوع جدید ویروس کرونا اولین بار حدود دو هفته پیش توسط وزیر بهداشت انگلیس گزارش شده و اعلام شد این نوع جدید تا هفتاد درصد قدرت انتقال بیشتری دارد. اکنون گمان می‌رود این سویه جدید از ماه سپتامبر در این کشور انتشار یافته باشد.

کرونای انگلیسی تاکنون دستکم در هفده کشور جهان گزارش شده است و بسیاری کشورها برای جلوگیری از ورود آن، کنترل مرزهای خود را تشدید کرده‌اند.

در آمریکا نیز با اینکه از حدود ده روز پیش اعلام شد فقط انگلیسی‌هایی حق ورود به این کشور را دارند که نتیجه تست کرونای آن‌ها منفی باشد، این نوع جدید کرونا در ایالت‌های کلرادو و کالیفرنیا گزارش شده‌اند.

این در حالی است که به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، اداره بهداشت ایالت فلوریدا تنها ساعاتی پس از شروع سال جدید میلادی ابتلای دستکم یک نفر به کرونای انگلیسی در این ایالت را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم