دبیرکل جهاد اسلامی: سلیمانی 10 کشتی حاوی سلاح را برای غزه فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، جمعه 1 ژانویه 2021 فاش کرد که تمام سلاح‌های کلاسیک و موشک‌های دوربرد از طریق قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، به نوار غزه فرستاده شد.

النخاله در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها، تأکید کرد که برنامه‌های ساخت موشک پس از آموزش در ایران به نوار غزه فرستاده شد و سلیمانی 10 کشتی اسلحه به نوار ارسال کرد.

النخاله افزود: مانورهای «ستون سخت» که چند روز پیش از سوی جناح‌های فلسطینی انجام شد، در بر دارنده پیامی در پاسخ به آمریکا و اسرائیل است.

النخاله همچنین با اشاره به اینکه موشک‌های با برد بیش از حدود 100 کیلومتر در مانور نظامی آزمایش شده‌اند، افزود: همه مانورها با سلاح‌های حقیقی (و نه مشقی) انجام گرفت.

شایان ذکر است که فرمانده سپاه قدس که برای انجام وظایف برون مرزی منصوب شده بود، سحرگاه سوم ژانویه 2020 به همراه ابومهدی المهندس معاون نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) عراق، در یک حمله پهپادی در نزدیکی فرودگاه بغداد، طی روندی کشته شد که ایران را در بعد نقش منطقه‌ای در معرض چالش قرار داد که سلیمانی یکی از برجسته‌ترین عوامل مؤثر در آن بود.

به گزارش سایت «روسیه امروز»، زیاد النخاله، در مراسمی د رتهران در اولین سالگرد ترور سلیمانی و مهندس، اظهارات خود مبنی بر اینکه «قاسم سلیمانی برای ما موشک فرستاد» را تکرار کرد.

در همین مراسم اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس، ضمن تهدید به اجرای عملیات تروریستی در داخل آمریکا، گفت که کشته شدن سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا، تهران را از «مقاومت» منصرف نخواهد کرد.

قاآنی به عنوان جانشین سلیمانی در فرماندهی نیروی قدس تأکید کرد که ایران همچنان از آمادگی برای پاسخگویی به ترور سلیمانی برخوردار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم