ترور اولین خبرنگار در سال جدید میلادی در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بسم‌الله عادل ایماق مدیر مسؤل رادیو صدای غور بعداز‌ظهر امروز 1 ژانویه 2021 در حومه شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور از سوی افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله کشته شده است.

به گزارش «مرکز خبرنگاران افغانستان» سید معروف سعیدی نماینده این مرکز می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 5 بعد از ظهر هنگامی رخ داده است که آقای عادل از روستای دره تیمور در حومه فیروزکوه به این شهر در حرکت بوده است.

Advertisement

وی به نقل از خانواده عادل گفت که پیکر این خبرنگار به شفاخانه محلی فیروزکوه انتقال داده شده است.

بسم الله عادل ایماق در ماه عقرب به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که از یک حمله مسلحانه افراد ناشناس در فیروزکوه جان به سلامت برده است اما نگران جان خود است.

عادل، هشتمین خبرنگار و کارمند رسانه در سال جاری 1399 و نخستین در سال 2021 میلادی است که جان خود را در کشور جان خود را از دست می‌دهد.

بر اساس گزارش تا اکنون شخص و یا گروهی مسؤلیت این ترور را به عهده نگرفته است. احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان در بیانیه ای گفت: «ما این جنایت را به شدت محکوم می کنیم. حمله‌های هدفمند همچنان از جامعه رسانه‌ای کشور قربانی می‌گیرد و متاسفانه خبرنگاران یکی پی یکی دیگر قربانی بازی‌های شوم افراد جنایت پیشه و گروه‌های تروریستی می‌شوند؛ جنایت‌کاران با این حمله‌ها می‌خواهند صدای رسای خبرنگاران را خاموش سازند.»

وی افزود: «این وضعیت قابل تحمیل نیست، حمله‌های مرگبار علیه خبرنگاران و خشونت وتهدید علیه آن‌ها باید در همین‌جا متوقف شود؛ حکومت مکلف است ضمن تامین امنیت خبرنگاران و رسانه‌ها، عاملان این جنایات را محاکمه و عدالت را اجرا کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم