پایان سال 2020 با 1.79 میلیون کشته ناشی از کرونا و اظهارنظر بدبینانه مرکل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برآورد رویترز در پنج‌شنبه 31 دسامبر نشان داد که بیش از 82.19 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مرگ‌های ناشی از این پاندمی در جهان به یک میلیون و 796307 نفر رسیده است.

از زمان کشف اولین موارد ابتلا به کووید 19 در چین در دسامبر 2019، موارد ابتلا در بیش از 210 کشور و منطقه دنیا ثبت شده است.

Advertisement

این در حالی است که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، در سخنرانی امروز خود به مناسبت سال نو میلادی، پیش‌بینی کرد که بحران «تاریخی» ویروس کرونا در آلمان، با وجود بارقه امیدواری ناشی از واکسن، تا سال 2021 ادامه یابد.

مرکل، نظریه‌های توطئه بد بینانه مطرح شده درمورد این ویروس را محکوم کرد و خاطرنشان ساخت که این نوع نگاه، نه تنها جعلی و خطرناک، بلکه مضحک و حاکی از سنگدلی این محافل نسبت به کسانی است که در نتیجه اپیدمی به درد و رنج افتاده‌اند. صدراعظم آلمان هشدار داد که «این روزها و هفته‌ها اوقات سختی برای کشور ما خواهد بود و این وضعیت، به درازا خواهد کشید.»

مرکل پس از 4 دوره حضور در منصب صدراعظمی و در آخرین سخنرانی خود به عنوان صدراعظم به پیشواز سال نو رفت و سخنان واقع بینانه‌ای را بیان کرد.

او گفت: «زمستان سخت باقی خواهد ماند و چالش‌های ناشی از این پاندمی هنوز هم بزرگ است.»

مرکل خاطرنشان کرد که با وجود این، امیدواری در سال آینده وجود دارد و «امید، چهره‌ای جدید دارد که آن را می‌شود در چهره اولین افرادی مشاهده کرد که در خانه‌های سالمندان در کنار کادر بهداشتی، واکسن دریافت می‌کنند.»

آلمان که به خاطر متد بکار گرفته شده‌اش در مهار موج اول، مورد ستایش قرار گرفت، در موج دوم کرونا به شدت آسیب دید.

مسئولان ذیربط آلمان برای نخستین بار از زمان شروع پاندمی، بیش از 1000 مورد مرگ ناشی از کرونا در یک روز را ثبت کردند.

موسسه رابرت کوخ مرکز ملی کنترل بیماری ها در آلمان روز چهارشنبه 30 دسامبر اعلام کرد که 1149 مرگ در 24 ساعت گذشته ثبت شده است. این رقم از رکورد قبلی ثبت شده در یک هفته پیش (962 مورد مرگ) بیشتر است که مجموع مرگ و میر ناشی از ویروس‌ها در آلمان را به 32107 مورد رساند.

مسئولان امر، تدابیر محدود کننده را در 16 دسامبر با بستن مدارس تشدید کرده و قرار است که بسیاری از فروشگاه‌ها تا 10 ژانویه بسته باشند. این اقدامات احتمالاً تا بررسی وضعیت موجود از سوی آنگلا مرکل صدراعظم و فرمانداران ایالت‌ها در هفته آینده، تمدید خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم