مرگ خطرناک‌ترین قاتل در تاریخ آمریکا که طی سه دهه 93 نفر را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ساموئل لیتل مردی که مرکز تحقیقات پلیس فدرال آمریکا او را به خطرناکترین قاتل تاریخ آمریکا وصف کرده بود، روز چهارشنبه 30 دسامبر در سن 80 سالگی در زندان درگذشت.

شبکه خبری آمریکایی «سی.بی اس نیوز» در گزارشی ضمن برنامه معروف «60 دقیقه» مرگ مخوفترین قاتل که رکورد بیشترین قتل زنجیره‌ای را در تاریخ آمریکا به نام خود ثبت کرده است را اعلام کرد.

اداره اصلاح و توانبخشی زندانیان در ایالت کالیفرنیا نیز روز چهارشنبه مرگ لیتل را در یک بیانیه مطبوعاتی تأیید کرد.

لیتل توانست برای بیش از سه دهه از چنگ قانون فرار کند تا اینکه در سال 2014 به جرم کشتن سه زن در لس‌آنجلس دستگیر شد. او چهار سال در زندان سکوت کرد اما از سال 2018 به تدریج به قتل 93 زن در 19 ایالت آمریکا اعتراف کرد و با اعتراف او، پرونده بسیاری از قتل‌ها بسته شد.

تصاوبر برخی از قربانیان که توسط خود لیتل نقاشی شده است
تصاوبر برخی از قربانیان که توسط خود لیتل نقاشی شده است

او در سال 2018 به ارتکاب 93 قتل بیش از سه دهه اعتراف کرد ، از سال 2014 به دلیل خفه کردن سه زن در زندان بسر می برد.

لیتل در اکتبر 2019 نیز به ارتكاب قتل‌های دیگری اعتراف كرد و داستان این اعترافات در برنامه تلویزیونی «60 دقیقه» در همان ماه پخش شد

او در برنامه «60 دقیقه» در پاسخ به این پرسش که چرا اعتراف کرده که مرتکب قتل شده است ، گفت: «احتمالاً افراد زیادی وجود دارند که به جای من به قتل محکوم شده و به زندان فرستاده شدند. او به مقامات پلیس گفته بود که او دختران شبگرد، معتادان مواد مخدر و دیگر زنان حاشیه نشین را هدف قرار می داد زیرا معتقد بود که پلیس برای یافتن آنها تلاش زیادی نخواهد کرد.

ساموئل در سال 2019 در باره قربانیان خود گفت: «اغلب آنان زنان ورشکسته و بی خانمان بودند به همین دلیل دام من راه افتادند. فکر نمی‌کنم شخص دیگری مانند من مرتکب چنین کاری شده باشد. فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که این جنایات را مرتکب شده‌ام، البته این یک افتخار نیست بلکه یک نفرین است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم