در سالگرد کشته شدن سلیمانی، قاآنی ترامپ را به مرگ تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با نزدیک شدن سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس که سال گذشته به وسیله یک پهپاد آمریکایی در فرودگاه بغداد کشته شد، اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در یک جلسه غیرعلنی در پارلمان ایران، تهدید به انتقام و قتل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کرده است.

قاآنی همچنین تهدید به کشتن سایر مقامات آمریکایی از جمله وزیر امور خارجه و دفاع و رئیس سازمان سیا کرده است.

Advertisement

طبق این گزارش، قاآنی در طی این جلسه غیر علنی گفت كه آنها برای قاسم سلیمانی از آمریکایی‌ها انتقام می‌گیرند.البته قاآنی از ارائه جزئیات بیشتری در باره نحوه انتقام‌گیری خودداری کرد.

به گزارش تلویزیون العربیه، فرمانده سپاه قدس ایران افزود: «بهترین انتقام برای تلافی خون قاسم سلیمانی خارج کردن نیروهای آمریکایی از منطقه است»

در همین حال شبکه تلویزیونی «CNN» مامداد امروز پنجشنبه در گزارشی نوشت، احتمالا ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مرخصی تعطیلات خود را ناتمام گذاشته و روز پنجشنبه به واشنگتن باز می‌گردد.

این شبکه خبری نوشته است تشدید تنش با ایران و موضوع نشست کنگره برای تایید پیروزی جو بایدن از عوامل بازگشت ترامپ به کاخ سفید و انصراف او از حضور در مهمانی شب سال نو میلادی است.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در 3 ژانویه سال 2020 در حمله هوایی به کاروان خودروی حامل او و فرماندهان گروه حشد شعبی در فرودگاه بغداد کشته شده است.

وزارت دفاع آمریکا در بامداد همان روز اعلام کرد، دستور این حمله را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرد.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران بود. او سال‌ها این مسئولیت را بر عهده داشت. مخالفان سوری و بسیاری از عراقی‌ها سلیمانی را به دست داشتن در کشتار مردم معترض سوریه و آواره کردن غیرنظامیان مناطق سنی نشین استان‌های انبار و موصل در غرب و شمال عراق متهم می‌کنند.

او همچنین به کمک به شبه نظامیان وابسته ایران در عراق برای ترور و تصفیه کنشگران عراقی فعال در جنبش اکتبر در بغداد و شهرهای جنوب عراق متهم است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم