حمله انفجاری در کابل؛ یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری بامداد پنج‌شنبه 31 دسامبر در شهر کابل پایتخت این کشور یک نفر کشته شد و دو نفر دیگر زخم برداشتند.

به گزارش روزنامه «صبح کابل» فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفت، این حمله ناشی از انفجار ماین مقناطیسی بود که حوالی ساعت 8:15 صبح امروز به وقت محلی در منطقه «چهلستون» مربوط ناحیه هفتم شهر کابل رخ داد.

فرامرز اضافه کرد، یک موتر(خودرو) نوع «کرونا» هدف این انفجار قرار گرفت. تا کنون کدام فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

شایان ذکر است که در این روزها میزان ناامنی، خشونت، انفجار و ترورهای هدفمند در افغانستان افزایش یافته است که صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 30 دسامبر 2020 اعلام کرد، طالبان تلاش دارند تا نظام این کشور را در سطح ملی و جهانی تضعیف کند.

صدیقی در توییتی نوشت: «در چند هفته‌ی پسین، کابل گواه حمله‌ها و ترورهایی بود که به عنوان راهبرد جنگی طالبان؛ حمله و انکار، به پیش برده می‌شود. هدف این حمله‌ها، ایجاد ترس، وحشت، دهشت، ناامیدی و به میان آمدن فاصله‌ها بین مردم و‌ دولت جمهوری اسلامی افغانستان است».

صدیقی اضافه کرد: «حمله و انکار، بخشی از استراتیژی به اصطلاح صلح طالبان هم است که تلاش می‌شود تا نظام افغانستان درذهنیت عامه‌ی ملی و‌جهانی، تضعیف شود و طالبان را به امید کاذب شان که در مذاکرات دست بالا داشته باشند، نزدیک سازد. امیدی که به غیر از افزایش نفرت مردم، چیز دیگری به دست نخواهند آورد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم