جانسون توافق پسابرگزیت را امضا کرد: آینده‌ای جهانی را برای خودمان می‌بینم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا چهارشنبه 30 دسامبر گفت که این کشور پس از خروج از بلوک اتحادیه اروپا به عنوان یک کشور اروپایی باقی خواهد ماند زیرا بریتانیا، جوهره تمدن اروپایی است.

جانسون به بی‌بی‌سی گفت: «این پایان بریتانیا به عنوان یک کشور اروپایی نیست … ما از بسیاری جهات، تمدن اروپا را در جوهره اساسی آن، نمایندگی کرده … و چنین خواهیم ماند.»

نمایندگان مجلس عوام بریتانیا روز چهارشنبه 30 دسامبر با رای مثبت 521 قانونگذار به نفع توافق تجاری مرحله پسابرگزیت با ارجاع این لایحه به مراحل پایانی آن در مجلس عوام در برابر 73 رأی مخالف، رای دادند.

رای‌گیری دوم که قرار است بزودی انجام گیرد، بر موافقت مجلس عوام با این قانون قبل از ارجاع آن به شورای لردها در ساعات آینده امروز، تأکید خواهد کرد. انتظار می‌رود این لایحه نیمه شب امشب تبدیل به قانون شود.

جانسون در پاسخ به این سؤال که به نظر او رنج و دشواری حزب محافظه کار در خصوص اروپا پایان یافته، گفت: «بسیار امیدوارم که اینطور باشد.»

نخست‌وزیر بریتانیا افزود: «من آینده‌ای جهانی را برای خودمان در افق می‌بینم.»

گفتنی است که جانسون بر چشم داشت این پادشاهی برای رسمیت بخشیدن به توافق‌نامه و همکاری با اتحادیه اروپا در امر مبارزه تغییرات اقلیمی و سایر اولویت‌های مشترک تأکید کرده‌ است.

اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیریای اروپا و چارلز میشل رئیس شورای اروپا، این توافق‌نامه تجاری را امضا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم