انهدام پهپاد حوثی که کاخ المعاشیق در عدن را هدف قرار داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از انفجارهای بزرگ در فرودگاه عدن که هدف آنها هواپیمای حامل وزرای دولت قانونی یمن بود ائتلاف بین‌المللی روز چهارشنبه 30 دسامبر از انهدام یک پهپاد انتحاری خبر داد که قصد داشت کاخ المعاشیق در شهر عدن را هدف قرار دهد.

سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف بین‌المللی اظهار داشت نیروهای ائتلاف چهارشنبه شب موفق شدند یک پهپاد انتحاری که توسط شبه‌نظامیان تروریست حوثی برای هدف قرار دادن کاخ المعاشیق در عدن پایتخت یمن به پرواز در آمده بود را ساقط کنند.

با ورود دولت جدید یمن به عدن 3 انفجار فرودگاه این شهر را لرزاند

خبرنگار العربيه ظهر روز چهار شنبه 30 دسامبر خبر داد که همزمان با ورود وزاری دولت یمن به عدن فرودگاه بین المللی این شهر هدف سه موشک خمپاره قرار گرفت.

طبق این گزارش، اطلاعات اولیه از این حادثه نشان می‌دهد که هیچ‌کدام از وزرای دولت یمن در حادثه انفجار فرودگاه عدن آسیب ندیده‌اند

خبرنگار العربیه به نقل از منابع فرودگاه تأکید کرد که این انفجار عظیم بر اثر انفجار چند خمپاره صورت گرفت.

به گفته وزارت بهداشت یمن، تعداد قربانیان انفجار روز چهارشنبه در فرودگاه عدن به 26 کشته و بیش از 50 زخمی از جمله نماینده صلیب سرخ رسیده است.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از این هجوم شبه نظامیان حوثی قصر المعاشیق را با پهپادهای خود هدف قرار دادند اما همه پهپادها در آسمان ردیابی و سرنگون شدند.

پیش از اینکه وزارت بهداشت یمن آمار قربانیان را اعلام کنند، منابع داخل فرودگاه از زخمی شدن برخی مسافران حاضر در سالن فرودگاه عدن و کشته شدن تعدادی بر اثر حمله خمپاره‌ای خبر داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم