افغانستان: دو زندانی رهاشده طالبان در رابطه به قتل خبرنگار افغان دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان پنج‌شنبه 31 دسامبر از دستگیری عاملان ترور رحمت‌الله نیکزاد خبرنگار آزاد و رییس اتحادیه خبرنگاران ولایت غزنی در جنوب این کشور خبر داد.

روزنامه «اطلاعات روز» به نقل از اعلامیه‌ای این ریاست نوشت، افراد بازداشت‌شده به اسامی حمیدالله و ذکرالله و از جمله زندانیان رها شده‌ای طالبان هستند.

در این اعلامیه آمده، این افراد پس از رهاشدن از زندان دولت افغانستان، دوباره به گروه «تروریستی» قاری عبید مسئول ترورهای هدفمند طالبان در شهر غزنی پیوسته‌اند.

در این اعلامیه ذکر شده، افراد بازداشت‌شده در تحقیقات ابتدایی به جرم‌ خود اعتراف کرده و گفته‌اند که در چندین قضیه‌ی ماین‌گذاری و «تروریستی» دیگر نیز سهم فعال داشته‌اند.

رحمت‌الله نیکزاد
رحمت‌الله نیکزاد

براساس این اعلامیه، این افراد در جریان دو ماه گذشته چهار نفر از جمله رحمت‌الله نیکزاد، یک قاضی و دو کارمند مستوفیت غزنی را ترور کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان هدف قراردادن خبرنگاران، فعالان مدنی و حقوق‌بشری را حمله به آزادی و ارزش‌ها دانسته و گفته است که این رویکرد «دشمن» به‌گونه‌ی آشکار «جنایت جنگی» محسوب می‌شود.

شایان ذکر است که رحمت‌الله نیکزاد خبرنگار در ولایت غزنی در جنوب این کشور شامگاه دوشنبه 21 دسامبر 2020 در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس کشته شد.

رحمت‌الله نیکزاد رئیس اتحادیه خبرنگاران در ولایت غزنی بود به عنوان خبرنگار با شبکه الجزیزه و خبرگزاری اسوشیتدپرس کار می‌کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم