.
.
.

سیگار دزدی تکاور چترباز ارتش اسرائیل از یک مغازه فلسطینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 اعلام کرد یکی از تکاوران گردان چتربازارن را به دلیل سیگار دزدی از یک مغازه فلسطینی حین ماموریت، به زندان محکوم و از کار اخراج کرد.

این سرباز هنگام عملیات ارتش اسرائیل در شمال کرانه باختری، یک بسته سیگار از یک مغازه فلسطینی دزدید بدون آنکه بداند که دوربین‌های مداربسته این مغازه تصویر او را ثبت کرده‌اند.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که سابقه این سرباز بررسی خواهد شد، و آنچه او انجام داده «غیرعادی و غیرقانونی» است و ارتش پس از انتشار ویدئو در فضای مجازی از این موضوع مطلع شد. این سرباز بلافاصله به دادگاه فراخوانده شده و در دادگاه مدعی شد که این بسته سیگار را با خود نبرده و بلافاصله پس از آن آن درون مغازه گذاشته است. با این حال این سرباز که ارتش اسرائیل نام او را اعلام نکرده، اشتباه خود را پذیرفته و گفت که از این موضوع متاسف است.

منابع فلسطینی هم اعلام کردند این سرقت هنگامی رخ داد که نیروهای ارتش اسرائیل به شهرک بجع در جنین آمده بودند. تلویزیون اسرائل هم گفت که این اتفاق همزمان با حضور نیروهای ارتش برای دستگیری چند فرد تحت تعقیب رخ داد. این سرباز از گردان محل خدمت خود اخراج شده و به 28 روز زندان محکوم شد که 14 روز از آن را باید به زندان برود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم