.
.
.

سه تغییر مهم واتساپ در سال 2021: شاید واتساپ حسابتان را حذف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس اخبار منتشر شده در وبگاه‌ها و مراکزی که به بررسی تغییرات برنامه‌های پیام‌رسان به ویژه واتساپ می‌پردازند، روزهای ابتدایی سال‌ 2021 شاهد سه تغییر مهم و اساسی در واتساپ به عنوان محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان جهان رخ می‌دهد.

این گزارش‌ حاکی از آن است که این تغییرات شامل تماس‌های صوتی و تصویری، سیاست محرمانگی و ارسال عکس و ویدئو می‌شود.

در زمینه تماس‌های صوتی پیش‌بینی می‌شود که کاربران نسخه دستکتاپ واتساپ هم امکان انجام تماس‌های صوتی و تصویری را خواهند داشت. این سرویس در حال حاضر فقط برای کاربران نسخه تلفن همراه این پیام‌رسان ممکن است.

گفته شده که واتساپ می‌خواهد ارسال عکس و ویدئو را هم تسهیل کند به نحوی که کاربران می‌توانند به آسانی عکس‌ها و ویدئوها را از روی دستکتاپ کپی کرده و درون واتساپ چسبانده و ارسال کنند.

سیاست محرمانگی اما شاید مهم‌ترین تغییر جدید واتساپ باشد. این شرکت قرار است شروط جدیدی برای استفاده از برنامه پیام‌رسان خود وضع کند و تنها در صورتی به کاربران اجازه استفاده از این پیام‌رسان را بدهد که با این شرایط موافقت کنند و در صورت عدم موافقت با شرایط، حساب کاربران حذف خواهد شد.

هنوز درباره محتوای این سیاست محرمانگی جدید واتساپ خبری به رسانه‌ها درز نکرده ولی برخی احتمال داده‌اند، ممکن است واتساپ کاربران را مجبور کند در ازای استفاده از این برنامه پیام‌رسان، محتوای تبلیغاتی دریافت کنند.

پیش از این اعلام شده بود که واتساپ قصد دارد سرویس‌دهی به میلیون‌ها کاربر را که از سیستم عامل‌های قدیمی استفاده می‌کنند، متوقف کند. این کاربران که تعداد آنها میلیون‌ها نفر برآورد شده تنها دو هفته فرصت دارند که تلفن‌های همراه جدیدی تهیه کرده یا تلفن فعلی خود را به‌روزرسانی کنند.

در میان کاربران با سیستم عامل ساخت شرکت اپل، همه آنها که نسخه قدیمی‌تری از iOS 9 دارند، در صف خداحافظی با واتساپ خواهند بود. در میان آندرویدی‌ها هم همه نسخه‌های قدیمی‌تر از 4.0.3 از خدمات واتساپ محروم خواهند شد.

بر اساس آخرین برآوردها هم‌اکنون حدود 2 میلیارد نفر در سرتاسر جهان از واتساپ استفاده می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم